Nerwowo w Lubinie. Dwa gole Cracovii, wyzwiska z trybun

Napastnicy Benjamin Kallman i Patryk Makuch zapewnili Cracovii zwycięstwo 2:0 w meczu z KGHM Zagłębiem Lubin. Kibice Miedziowych nie przebierali w słowach po kolejnym niepowodzeniu zespołu Piotra Stokowca.

piłkarze Cracovii PAP / Maciej Kulczyński / Na zdjęciu: piłkarze Cracovii
Starcie rozpoczęło niedzielne granie w PKO Ekstraklasie. Kluby łączy odpadnięcie z Fortuna Pucharu Polski z powodu porażki z przeciwnikiem spoza elity. Miedziowi przegrali z Motorem Lublin, a Cracovia z Resovią. W lidze jedni i drudzy również mieli swoje problemy, od dawna nie wygrali.

Pierwsze uderzenie celne oddał Otar Kakabadze po dograniu Jewhena Konoplianki. W 11. minucie była groźna odpowiedź Miedziowych. Ich akcja została rozegrana na prawej stronie boiska, a Łukasz Łakomy próbował pokonać Karola Nieczyckiego po podaniu Filipa Starzyńskiego. Piłka poleciała jednak prosto w bramkarza Cracovii.

W następnej fazie meczu aktywniejsi w ofensywie byli krakowiacy, ale brakowało im konkretów. Jedno uderzenie Jewhena Konoplianki było niecelne, a dwa kolejne zostały zablokowane przez Łukasza Łakomego.

Miedziowi podnieśli temperaturę dzięki stałym fragmentom gry. Ciekawe dośrodkowanie Łukasza Łakomego przeleciało tuż obok Jarosława Jacha. W innej sytuacji Jach nawet wpakował piłkę do bramki Cracovii, ale nie było mowy o uznaniu gola z powodu spalonego. Z kolei w 40. minucie uderzenie Filipa Starzyńskiego, zza pola karnego, obiło słupek.

Tym samym pierwsza połowa była bezbramkowa i niewypełniona po brzegi szansami na gola. W wyrównanej walce ani gospodarze, ani goście nie znali sposobu na przeprowadzenie skutecznego ataku.

Po przerwie nie zmienił się obraz meczu, przez co zrobiło się monotonnie. Oba zespoły nie są w czołówce bramkostrzelnych w PKO Ekstraklasie, co potwierdzały w niedzielę. Na przebudzenie w 60. minucie było uderzenie Otara Kakabadze obronione przez Kacpra Bieszczada.

Przełom nastąpił w 67. minucie. Cracovia wyszła na prowadzenie 1:0 dzięki strzałowi Benjamina Kallmana. Napastnik Pasów wbiegł energicznie pod bramkę Kacpra Bieszczada i zakończył strzałem głową akcję przeprowadzoną przez Jewhena Konopliankę oraz Otara Kakabadze. Słowa uznania należały się za dośrodkowanie Gruzinowi.

Na stadionie zrobiło się nerwowo, a piłkarze Miedziowych nie porywali kibiców swoją grą. Mocniej pachniało drugim golem Cracovii niż pierwszym zespołu Piotra Stokowca. Piłka trafiła nawet w słupek Zagłębia.

W 86. minucie Cracovia zamknęła starcie golem na 2:0. Piłka trafiła w odsłoniętą strefę boiska do Patryka Makucha, a ten nie miał obok siebie żadnego przeciwnika i pokonał Karola Niemczyckiego płaskim uderzeniem.

KGHM Zagłębie Lubin - Cracovia 0:2 (0:0)
0:1 - Benjamin Kallman 67'
0:2 - Patryk Makuch 87'

Zagłębie: Kacper Bieszczad - Bartosz Kopacz, Aleks Ławniczak, Jarosław Jach, Mateusz Bartolewski (85' Guram Giorbelidze) - Filip Starzyński (70' Koki Hinokio), Marko Poletanović (70' Tomasz Pieńko), Łukasz Łakomy - Bartłomiej Kłudka, Martin Dolezal (59' Rafał Adamski), Damjan Bohar (70' Kacper Chodyna)

Cracovia: Karol Niemczycki - Cornel Rapa, Matej Rodin, Virgil Ghita - Otar Kakabadze, Takuto Oshima, Karol Knap (68' Florian Loshaj), Michal Siplak - Jewhen Konoplianka (84' Michał Rakoczy), Benjamin Kallman (85' Filip Balaj), Patryk Makuch

Żółte kartki: Kopacz, Hinokio (Zagłębie) oraz Rapa (Cracovia)

Sędzia: Bartosz Frankowski (Toruń)