• Skoki

Ewakuacja Odry Opole ze strefy spadkowej Fortuna I ligi

Odra Opole przebudziła się pod wodzą trenera Adama Noconia i dzięki zwycięstwu 2:1 z Chojniczanką opuściła strefę spadkową. Przedłuża się seria wygranych Chrobrego Głogów.

piłkarze Odry Opole WP SportoweFakty / Karol Słomka / Na zdjęciu: piłkarze Odry Opole
Odra Opole zapewniła sobie zwycięstwo 2:1 z beniaminkiem dwoma strzałami w pierwszej połowie. Dawid Czapliński otworzył wynik w 11. minucie uderzeniem po podaniu Konrada Nowaka. Chojniczanka nie upilnowała napastnika przeciwnika. Na 2:0 strzelił Mateusz Marzec, który przed wpakowaniem piłki pod poprzeczkę, wymanewrował dwóch przeciwników.

Chojniczanka próbowała doprowadzić do remisu w drugiej połowie meczu. Uderzenie Davida Niepsuja zostało jeszcze powstrzymane przez Artura Halucha. Kolejna próba Roberta Janickiego okazała się skuteczna i pozwoliła beniaminkowi poprawić wynik na 1:2. Przed końcem spotkania były jeszcze sytuacje podbramkowe po obu stronach stadionu, ale wynik nie zmienił się.

Zdecydowanie dłużej na rozstrzygnięcie trzeba było poczekać w meczu Górnika Łęczna z Chrobrym Głogów. Drużyna z województwa dolnośląskiego zapewniła sobie zwycięstwo 2:0 w ostatnim kwadransie podstawowego czasu. Sebastian Steblecki otworzył wynik technicznym uderzeniem, a drugiego gola dorzucił Rafał Wolsztyński po dośrodkowaniu Jakuba Kuzdry w 89. minucie. Chrobry pokonał trzeciego przeciwnika z rzędu i umocnił się na miejscu w strefie barażowej.

16. kolejka Fortuna I ligi:

Chojniczanka - Odra Opole 1:2 (0:2)
0:1 - Dawid Czapliński 11'
0:2 - Mateusz Marzec 30'
1:2 - Robert Janicki 71'

Górnik Łęczna - Chrobry Głogów 0:2 (0:0) 0:1 - Sebastian Steblecki 76' 0:2 - Rafał Wolsztyński 88'