Polonia Warszawa zatrzymana w hicie eWinner II ligi

W meczu kandydatów do awansu do Fortuna I ligi piłkarze KKS-u 1925 Kalisz odnieśli przekonujące zwycięstwo 3:0 z Polonią Warszawa. Przewaga podopiecznych Bartosza Tarachulskiego była zdecydowana.

piłkarze Polonii Warszawa WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze Polonii Warszawa
W Kaliszu spotkali się kandydaci do awansu. Dla KKS-u mecz z Polonią był przetarciem przed walką o awans do ćwierćfinału Fortuna Pucharu Polski. Już w 14. minucie podopieczni Bartosza Tarachulskiego strzelili gola beniaminkowi. Sędzia pewnym ruchem wskazał na rzut karny, a jego egzekutorem był Mateusz Gawlik.

W 29. minucie drużyna z Wielkopolski podwyższyła prowadzenie na 2:0. Ponownie do bramki przymierzył Mateusz, ale tym razem Wysokiński. Polonia nie radziła sobie w obronie i jej strata do przeciwnika robiła się coraz bardziej pokaźna. Przedłużenie serii do czterech zwycięstw stanęło pod dużym znakiem zapytania.

Polonia nie odpowiedziała do końca pierwszej połowy na dwa gole gospodarzy, a statystyki przemawiały na jej niekorzyść. Czarne Koszule przekuły 40 procent posiadania piłki w tylko jedno uderzenie celne, natomiast KKS oddał siedem takich strzałów.

Po przerwie długo nie wydarzyło się nic przełomowego. Skuteczni w obronie gospodarze nie pozwolili Polonii na poprawienie wyniku, a Maciej Krakowiak pozostał niepokonany. Już w doliczonym czasie wprowadzony niewiele wcześniej Jakub Wilczyński potwierdził wyższość kaliszan golem na 3:0.

W drugim z piątkowych meczów na najniższym szczeblu centralnym Siarka Tarnobrzeg zwyciężyła 2:0 z coraz gorzej prezentującym się Zniczem Pruszków. Drużyna z Podkarpacia zdobywała gole w końcówkach obu połów. Wyszła na prowadzenie dzięki uderzeniu Marcina Stefanika tuż przed przerwą, a powiększyła je strzałem Cezarego Stańczyka w czasie doliczonym do drugiej połowy.

18. kolejka eWinner II ligi:

KKS 1925 Kalisz - Polonia Warszawa 3:0 (2:0)
1:0 - Mateusz Gawlik (k.) 14'
2:0 - Mateusz Wysokiński 29'
3:0 - Jakub Wilczyński 90'

Znicz Pruszków - Siarka Tarnobrzeg 0:2 (0:1) 0:1 - Marcin Stefanik 44' 0:2 - Cezary Stańczyk 90'

18 Śląsk II Wrocław 34 8 7 19 38:57 31

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy KKS 1925 Kalisz awansuje w tym sezonie do Fortuna I ligi?