Rewelacja Serie A gaśnie. Podział punktów rozpoczął kolejkę

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / ALESSIO MARINI / Na zdjęciu: Kingsley Ehizibue (z lewej)
PAP/EPA / ALESSIO MARINI / Na zdjęciu: Kingsley Ehizibue (z lewej)

Coraz mniej magii w grze i wynikach Udinese Calcio. Drużyna z regionu Frulli opuściła ostatnio miejsca premiowane awansem do europejskich pucharów, a w piątek zremisowała 1:1 z US Lecce.

W pierwszej połowie była podobna liczba sytuacji podbramkowych po obu stronach stadionu. Beniaminek z południa Włoch grał odważnie, okazał się skuteczniejszy i od 33. minuty prowadził 1:0. Lorenzo Colombo uszczęśliwił kibiców US Lecce w sektorze gości strzałem z bliska. Niefrasobliwie bronili gospodarze i musieli odrabiać stratę.

Piłkarze Udinese Calcio popisali się w tym sezonie kilkoma spektakularnymi pościgami i także tym razem poprawili wynik po przerwie. Beto strzelił na 1:1 w 68. minucie po dograniu Isaaca Succesa. Apetyty gospodarzy były większe, ale nie potrafili rozstrzygnąć meczu i zdobyli punkt w rywalizacji z beniaminkiem.

Gospodarze mogli nawet zadać decydujący cios w doliczonym czasie. Roberto Pereyra dostał podanie przed polem karnym i wtargnął z piłką w pobliże bramki Lecce. Zdecydował się jednak na przekombinowane rozegranie i jego podanie zostało zatrzymane przez gości.

Marcin Listkowski jest na bocznym torze w Lecce. Od ośmiu meczów nie podniósł się z ławki rezerwowych.

Udinese Calcio - US Lecce 1:1 (0:1) 0:1 - Lorenzo Colombo 33' 1:1 - Beto 68'

Udinese: Marco Silvestri – Nahuen Perez, Jaka Bijol, Enzo Ebosse - Kingsley Ehizibue (79' Bram Nuytinck), Lazar Samardzić (80' Mato Jajalo), Walace, Tolgay Arslan (64' Isaac Success), Roberto Pereyra - Beto, Gerard Deulofeu (89' Festy Ebosele)

Lecce: Wladimiro Falcone – Valentin Gendrey, Federico Baschirotto, Samuel Umtiti (57' Kastriot Dermaku), Antonino Gallo - Joan Gonzàlez (83' Kristijan Bistrović), Morten Hjulmand, Alexis Blin - Gabriel Strefezza (73' Federico Di Francesco), Lorenzo Colombo (73' Assan Ceesay), Lameck Banda (83' Remi Oudin)

Żółte kartki: Deulofeu, Bijol (Udinese) oraz Umtiti, Gendrey, Oudin (Lecce)

20 Sampdoria Genua 38 3 10 25 24:71 19

Czytaj także: Inter Mediolan postrzelał klubowi Polaka. Nerazzurri gonią najlepszych w Serie A Czytaj także: Młodzi ratowali Juventus. Trudny mecz dla Arkadiusza Milika

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Udinese Calcio awansuje w tym sezonie do europejskich pucharów?