Bartłomiej Drągowski robił co mógł, ale nie zatrzymał Milanu

Mocny finisz Rossonerich i dzięki strzałowi w końcówce podstawowego czasu zwyciężyli 2:1 ze Spezią Calcio. Bartłomiej Drągowski obronił dziewięć uderzeń celnych, Olivier Giroud zobaczył nonsensowną czerwoną kartkę.

Bartłomiej Drągowski interweniujący podczas meczu AC Milan - Spezia Calcio PAP/EPA / MATTEO BAZZI / Na zdjęciu: Bartłomiej Drągowski interweniujący podczas meczu AC Milan - Spezia Calcio
Milan zagrał ponownie przed własną publicznością po trzech dniach przerwy. W środę efektowne zwycięstwo 4:0 z Red Bullem Salzburg i koncertowa gra dały awans do najlepszej szesnastki Ligi Mistrzów. Rossoneri powalczą wiosną w elitarnym europejskim pucharze po raz pierwszy od ponad ośmiu lat.

Milanowi nie wypadało hamować, tym bardziej że ostatnio poniósł stratę w lidze włoskiej z powodu porażki 1:2 z Torino. Od początku meczu piłka raz za razem szybowała w kierunku bramki Bartłomieja Drągowskiego. Bramkarzowi Spezii udawało się ratować drużynę przez 21 minut. Na 1:0 strzelił Theo Hernandez po podaniu Ismaela Bennacera. Długa wideo weryfikacja pokazała, że nie było spalonego, a najbliżej Drągowskiego był Jakub Kiwior.

Spezia pozostała w kontakcie z faworytem dzięki obronom zapracowanego Bartłomieja Drągowskiego. Była jedna szansa na doprowadzenie do remisu w pierwszej połowie, ale zespołowi z Ligurii, a konkretnie M'Bali Nzoli zabrakło dokładności.

To, co nie udało się przed przerwą, wyszło gościom po zmianie stron. Daniel Maldini strzelił na 1:1 w 59. minucie po podaniu Mehdiego Bourabii, a w akcji bramkowej uczestniczył Arkadiusz Reca. Polak był w tym meczu zmiennikiem. Daniel Maldini doprowadził do remisu na oczach ojca - Paolo - legendy i pracownika Milanu. Daniel jest zresztą wychowankiem Rossonerich.

W 65. minucie w Mediolanie doszło do "wybuchu" radości, ponieważ Sandro Tonali huknął pod poprzeczkę w bramce Drągowskiego, ale spektakularny gol nie został uznany z powodu faulu. Zlatan Ibrahimović kiwał głową z uznaniem, ale i jego czekało rozczarowanie. W odpowiedzi Stefano Pioli wprowadził z ławki rezerwowych na boisko między innymi Oliviera Girouda oraz Antego Rebicia.

Rozstrzygnięcie nastąpiło w 89. minucie. Ponownie bohaterem czerwono-czarnej części Mediolanu został Olivier Giroud. Francuz główkował na 2:1 dla Milanu w 89. minucie po dośrodkowaniu Sandro Tonalego. Zresztą od razu po golu wybrał się do szatni, ponieważ zdjęcie koszulki po golu kosztowało go drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę.

AC Milan - Spezia Calcio 2:1 (1:0)
1:0 - Theo Hernandez 21'
1:1 - Daniel Maldini 59'
2:1 - Olivier Giroud 89'

Milan: Ciprian Tatarusanu - Pierre Kalulu, Matteo Gabbia, Fikayo Tomori, Theo Hernandez - Ismael Bennacer (46' Sandro Tonali), Rade Krunić - Junior Messias (72' Ante Rebić), Brahim Diaz (72' Charles De Ketelaere), Rafael Leao (90' Malick Thiaw) - Divock Origi (72' Olivier Giroud)

Spezia: Bartłomiej Drągowski - Ethan Ampadu, Jakub Kiwior, Mattia Caldara - Kelvin Amian (54' Arkadiusz Reca), Albin Ekdal (90' David Strelec), Mehdi Bourabia (68' Mikael Egill Ellertsson), Kevin Agudelo (68' Petko Hristow), Emil Holm – Daniel Maldini (68' Daniele Verde), M'Bala Nzola

Żółte kartki: Bennacer, Messias, Giroud, Hernandez, Tonali (Milan) oraz Ampadu, Ellertsson, N'Zola, Caldara (Spezia)

Czerwona kartka: Olivier Giroud (Milan) /90' - za drugą żółtą/