Marsylia lepsza od Lyonu w hicie kolejki

W meczu kończącym 14. kolejkę francuskiej Ligue 1 Olympique Marsylia wygrał na własnym boisku z Olympique Lyon 1:0. Jedynego gola w końcówce pierwszej połowy strzelił Samuel Gigot.

Tomasz Galiński
Samuel Gigot PAP/EPA / Guillaume Horcajuelo / Samuel Gigot
Często w tego typu prestiżowych meczach o wyniku decydują stałe fragmenty gry i nie inaczej było tym razem. W końcówce pierwszej połowy piłkę z rzutu rożnego precyzyjnie dorzucił Jordan Veretout, a Samuel Gigot popisał się celną główką.

Spotkanie było bardzo "zamknięte", górę brała przede wszystkim taktyka, a nie indywidualne popisy poszczególnych zawodników. Z tego też tytułu sytuacji bramkowych nie było za dużo. Ku zadowoleniu licznej publiczności na Stade Velodrome o jednego gola lepsi okazali się gospodarze. W końcówce Lyon się otworzył i gospodarze mieli dwie dobre szanse, ale wynik się nie zmienił.

Marsylia wygrała po raz ósmy w tym sezonie i utrzymała miejsce w czołówce. Z kolei dla ekipy z Lyonu była to szósta przegrana.

Olympique Marsylia - Olympique Lyon 1:0 (1:0)
1:0 Samuel Gigot 43'

Clermont Foot 63 - Montpellier HSC 1:1 (0:1)
0:1 Teji Savanier (k.) 10'
1:1 Komnen Andrić 62'

OGC Nice - Stade Brestois 29 1:0 (0:0)
1:0 Gaetan Laborde 54'

Stade de Reims - FC Nantes 1:0 (0:0)