To już więcej niż zadyszka lidera eWinner II ligi

Topnieje przewaga Kotwicy Kołobrzeg nad innymi czołowymi drugoligowcami. Ponownie nie strzeliła gola i przegrała 0:1 z coraz lepiej dysponowanym Stomilem Olsztyn.

piłkarze Stomilu Olsztyn WP SportoweFakty / Karol Słomka / Na zdjęciu: piłkarze Stomilu Olsztyn
Kotwica zremisowała 0:0 ze Stomilem na inaugurację sezonu. Po tym meczu rozpoczęła się rewelacyjna seria wygranych beniaminka, dzięki której został najlepszym drugoligowcem na półmetku sezonu i kandydatem do awansu do Fortuna I ligi. Później rozpoczął się gorszy okres dla podopiecznych Marcina Płuski i poczuli oni oddech innych zespołów na plecach.

W górę tabeli ruszył z kolei Stomil. Odniesione w dramatycznych okolicznościach zwycięstwa u siebie pozwoliły przesunąć się do strefy barażowej i również w rywalizacji z liderem gospodarze wysoko zawiesili poprzeczkę.

Kotwica zaatakowała jako pierwsza. Paweł Łysiak odebrał piłkę Filipowi Szabaciukowi i miał przed oczami tylko bramkarza. Non stop naciskał obrońca Stomilu i nie pozwolił na przymierzenie w okienko. W odpowiedzi była niecelna próba z rzutu wolnego Macieja Spychały w kierunku bramki kołobrzeżan.

Rywalizacja była wyrównana i brakowało w niej strzałów celnych. Akcje gospodarzy oraz gości kończyły się pudłami. W drugim kwadransie tylko Grzegorz Goncerz sprawdził uderzeniem z ostrego kąta Jakuba Mądrzyka, a obrońcy uniemożliwili dobitkę Kamilowi Kortowi i Pawłowi Łysiakowi.

Przed przerwą Stomil nieco poprawił statystyki dwoma strzałami zza pola karnego Wericka Caetano, jednak były zbyt oczywiste, żeby zaskoczyć Miłosza Garstkiewicza. Dlatego pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem i piłkarze mieli rezerwy do uwolnienia po przerwie. Zrobiła to ekipa z Olsztyna.

Stomil zdobył gola na 1:0 w 58. minucie. Hubert Krawczun przypomniał o sobie kibicom w województwie zachodniopomorskim, ponieważ w przeszłości był pomocnikiem Błękitnych Stargard. Krawczun wykorzystał zagapienie Josipa Soljicia i złamanie przez niego linii spalonego. Jego uderzenie, po wstrzeleniu Karola Żwira, przeleciało między nogami Miłosza Garstkiewicza do bramki.

Piłkarze dali się ponieść negatywnym emocjom i w drugiej połowie było sporo spięć. Kotwica nie potrafiła odpowiedzieć jakimkolwiek ciekawym atakiem na gola Huberta Krawczuna. Ze zmianami zwlekał trener Marcin Płuska, ale i dublerzy niewiele wnieśli do meczu. Mocniej pachniało drugim golem Stomilu niż pierwszym kołobrzeżan.

Stomil Olsztyn - Kotwica Kołobrzeg 1:0 (0:0)
1:0 - Hubert Krawczun 58'

Stomil: Jakub Mądrzyk - Karol Żwir, Filip Szabaciuk, Jakub Tecław, Bartosz Waleńcik, Michał Karlikowski, Hubert Krawczun, Maciej Spychała, Shun Shibata, Werick Caetano (87' Sebastian Szypulski), Piotr Kurbiel (89' Dawid Kalisz)

Kotwica: Miłosz Garstkiewicz – Piotr Witasik, Damian Kostkowski, Robert Obst, Dominik Sadzawicki (85' Dawid Cempa), Jose Cabrera (73' Michał Cywiński), Josip Soljić, Jakub Szarpak, Kamil Kort (80' Kamil Bartoś), Paweł Łysiak (80' Tomasz Kaczmarek), Grzegorz Goncerz (73' Jakub Bojas)

18 Śląsk II Wrocław 34 8 7 19 38:57 31

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Kotwica Kołobrzeg awansuje w tym sezonie do Fortuna I ligi?