Gol Arkadiusza Recy dał nadzieję na przełamanie

Pierwsze w sezonie trafienie do bramki Arkadiusza Recy. Reprezentant Polski dał Spezii Calcio nadzieję na odniesienie przełomowego zwycięstwa w starciu z Udinese Calcio, ale skończyło się remisem 1:1. Reca nie dokończył meczu z powodu kontuzji.

Arkadiusz Reca (z prawej) cieszy się z bramki PAP/EPA / FABIO FAGIOLINI / Na zdjęciu: Arkadiusz Reca (z prawej) cieszy się z bramki
Spezia starała się o przełamanie po trzech porażkach i sześciu kolejkach bez zwycięstwa. Przeciwnikiem zespołu z Ligurii było Udinese Calcio, które punktowało rewelacyjnie na początku sezonu, ale zahamowało i wypadło poza miejsca premiowane awansem do europejskich pucharów.

Arkadiusz Reca zdobył prowadzenie 1:0 dla Spezii w 33. minucie. Wahadłowy dostał podanie crossowe od Ethana Ampadu. Wypieszczonej piłki, zagranej w tempo, nie wypadało zmarnować. Reca uniknął spalonego, miał przed oczami jedynie bramkarza i pokonał go uderzeniem w kierunku dalszego narożnika w bramce.

Polak zaprezentował efektowne salta po strzeleniu pierwszego gola w sezonie. Powracający do podstawowego składu Spezii piłkarz wcześniej pomógł Spezii trzema asystami, z których jedna była w lidze, a dwie w Pucharze Włoch. Reca nie dokończył tego meczu z powodu urazu i wyraźnie załamany zszedł z boiska w 75. minucie.

W podstawowym składzie Spezii był, poza Arkadiuszem Recą, również Jakub Kiwior, który w pierwszej połowie zobaczył żółtą kartkę za niesportowe zachowanie i w 57. minucie zszedł z boiska. Bartłomiej Drągowski doznał urazu na rozgrzewce i zamiast niego musiał zagrać Jeroen Zoet.

Holender nie zachował czystego konta. W 43. minucie, czyli stosunkowo niewiele po trafieniu Arkadiusza Recy, padła bramka na 1:1 Sandiego Lovricia. Zakończył on strzałem z bliska akcję indywidualną Isaaca Successa. Po przerwie kompromisowy wynik już nie zmienił się.

Spezia Calcio - Udinese Calcio 1:1 (1:1)
1:0 - Arkadiusz Reca 33'
1:1 - Sandi Lovrić 43'

Spezia: Jeroen Zoet - Ethan Ampadu, Jakub Kiwior (57' Mattia Caldara), Dimitrios Nikolaou - Emil Holm, Mehdi Bourabia (46' Kelvin Amian), Albin Ekdal (57' Simone Bastoni), Kevin Agudelo, Arkadiusz Reca (75' Mikael Egill Ellertsson) - Daniele Verde (69' Daniel Maldini), M'Bala Nzola

Udinese: Marco Silvestri - Nahuen Perez, Jaka Bijol, Bram Nuytinck (79' Lazar Samardzić) - Roberto Pereyra, Sandi Lovrić (60' Mato Jajalo), Walace, Tolgay Arslan (46' Kingsley Ehizibue), Enzo Ebosse - Isaac Success (85' Ilja Nestorovski), Gerard Deulofeu (60' Beto)

Żółte kartki: Bourabia, Kiwior, Bastoni (Spezia) oraz Arslan, Success, Nuytinck (Udinese)

Sędzia: Marco Piccinini