• Skoki

Przełom po przerwie w meczach Fortuna I ligi

Podbeskidzie Bielsko-Biała w drugiej połowie potrafiło doprowadzić do remisu 2:2 z Arką Gdynia. Z kolei Bruk-Bet Termalica Nieciecza odwrócił wynik spotkania z Odrą Opole na 2:1.

piłkarze Termaliki WP SportoweFakty / Karol Słomka / Na zdjęciu: piłkarze Termaliki
Arka nie potrzebowała dużo czasu na zdobycie prowadzenia 1:0. Od początku spotkania spędzała dużo czasu na połowie przeciwnika, a w 12. minucie Karol Czubak strzelił gola po dograniu Kacpra Skóry. Pogubiła się obrona Podbeskidzia i cała drużyna w kolejnym meczu musiała odrabiać stratę.

W 23. minucie było jeszcze jedno uderzenie rozochoconego Karola Czubaka. Ponownie przymierzył w bramkę Podbeskidzia, ale tym razem nie znalazł sposobu na pokonanie Matveia Igonena. Gol na 2:0 padł w 33. minucie z rzutu karnego. Hubert Adamczyk wykorzystał szansę, która otworzyła się po wideo weryfikacji.

Po przerwie przypomniał się mecz Podbeskidzia z Resovią, w którym bielszczanie również odrobili dwubramkową stratę do przeciwnika po zmianie stron. Nawet strzelcy goli byli tacy sami. Joan Roman rozpoczął pościg, a uderzenie na 2:2 oddał z rzutu karnego Kamil Biliński w 80. minucie. Dzięki tej pogoni Górale pozostali niepokonani pod wodzą trenera Dariusza Żurawia.

Także Bruk-Bet Termalica Nieciecza strzelił dwa gole po przerwie i pozwoliły one na pokonanie 2:1 Odry Opole. Pomarańczowi potrafili odwrócić wynik uderzeniami Kacpra Karaska oraz Artema Polarusa. Podopieczni Radoslava Latala odnieśli dwa wyjazdowe zwycięstwa na zakończenie rundy jesiennej i poprawili sytuację w tabeli.

18. kolejka Fortuna I ligi:

Odra Opole - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:2 (1:0)
1:0 - Nemanja Tekijaski (sam.) 19'
1:1 - Kacper Karasek 60'
1:2 - Artem Polarus 70'

Arka Gdynia - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:2 (2:0) 1:0 - Karol Czubak 12' 2:0 - Hubert Adamczyk (k.) 33' 2:1 - Joan Roman 50' 2:2 - Kamil Biliński (k.) 80'