Wstydliwa statystyka Polaków. Deklasacja

Reprezentacja Polski, po beznadziejnym meczu, wygrała 1:0 z Chilijczykami. Mimo wyniku, spotkanie toczyło się pod dyktando gości, co aż za dobrze uwidaczniają statystyki.

Bartłomiej Bukowski
Grzegorz Krychowiak (z lewej) i Marcelino Nunez PAP / Leszek Szymański / Na zdjęciu: Grzegorz Krychowiak (z lewej) i Marcelino Nunez
To było 90 minut męczarni. Jeżeli mecz z Chile miał dać Czesławowi Michniewiczowi jakiekolwiek odpowiedzi przed mundialem, to mógł co najwyżej uwidocznić, którzy piłkarze nie powinni pojawiać się na murawie.

Mimo słabej gry, w 85. minucie to reprezentacja Polski, po strzale Krzysztofa Piątka, zdobyła jedynego gola w meczu.

Korzystny wynik nie może jednak zamazywać obrazu całego spotkania. Według portalu sofascore.com, przez 90 minut gry, nasi piłkarzy utrzymywali się przy piłce zaledwie przez... 26 procent czasu!

Jeszcze gorzej wygląda to, gdy spojrzymy na podania. Polacy wymienili ich zaledwie 253, z czego celnych było 75 procent. Chile natomiast podawało 743 razy, z czego aż 90 procent dotarło do adresata.

Statystyki Polska - Chile (za sofascore.com)

Posiadanie piłki (w procentach): 26-74
Podania: 253-743
Podania celne: 190-667

Reprezentacja Polski pierwszy mecz na mundialu rozegra 22 listopada, o godzinie 17:00 z Meksykiem.