Szczegóły zatrzymań w PZPN. Zarzuty dla czterech osób

Newspix / Jacek Prondzynski/FotoPyK / Na zdjęciu: Maciej S.
Newspix / Jacek Prondzynski/FotoPyK / Na zdjęciu: Maciej S.

Oprócz członka zarządu PZPN Jakuba T. oraz byłego sekretarza generalnego związku Macieja S. CBA zatrzymało dwie inne osoby, w tym Iwonę T., żonę Jakuba T. Prokuratura zarzuca im, że narazili PZPN na stratę w wysokości miliona złotych.

Wczoraj informowaliśmy, że CBA na polecenie Zachodniopomorskiego Wydziału Zamiejscowego Prokuratury Krajowej zatrzymało członka zarządu PZPN oraz wiceprezesa Cracovii Jakuba T. oraz Macieja S., byłego sekretarza PZPN, obecnego prezesa Kanału Sportowego.

Dziś Prokuratura Krajowa udzieliła więcej informacji w sprawie zatrzymań. Okazuje się, że agenci CBA zatrzymali jeszcze dwie osoby: Iwonę T., żonę Jakuba T., oraz Gabrielę M., byłą prezes firmy OSTTAIR.

To właśnie działalność tej firmy jest obiektem zainteresowania śledczych. Spółkę założył w 2013 r. Jakub T. razem z bratem. Początkowo miała zajmować się budową farm wiatrowych. Ale - jak czytamy w sprawozdaniach firmy - zmiany w przepisach prawnych uniemożliwiły tę działalność. A OSTTAIR został wykorzystany przez Jakuba T. w interesach z PZPN. W 2014 r. Jakub T. miał przyprowadzić do piłkarskiego związku firmę produkującą wodę mineralną, która była zainteresowana sponsorowaniem piłkarzy.

ZOBACZ WIDEO: Żywa dyskusja w studiu. "Mamy po prostu bałagan"

W styczniu 2015 r. PZPN pochwalił się podpisaniem nowej umowy sponsorskiej. A firma Jakuba T. miała być częścią nowej umowy - za pośrednictwo dostała prowizję. Pod umową podpisany jest Maciej S., wtedy sekretarz generalny PZPN.

Śledczy twierdzą, że PZPN na tej umowie miał stracić milion złotych, a część związanych z nią czynności i świadczeń miała charakter pozorny. Z naszych ustaleń wynika m.in., że według prokuratury nie doszło do części spotkań, udokumentowanych w zabezpieczonych dowodach.

Jakub T. był wspólnikiem w spółce OSTTAIR do 2018 r. Zastąpiła go zatrzymana przez CBA Gabriela M., która od 2018 do 2022 r. była prezesem spółki. W marcu 2022 r. zastąpiła ją Iwona T., żona członka zarządu PZPN.

Umowę, w ramach której firma OSTTAIR otrzymywała prowizje za umowy podpisywane przez PZPN rozwiązano w 2021.

Wszyscy zatrzymani zostali przewiezieni do prokuratury w Szczecinie, gdzie od rana są przesłuchiwani. Dziś mają tam usłyszeć zarzuty działania na szkodę PZPN, prokuratura chce wnioskować o areszt dla zatrzymanych.

Ponadto, w trakcie czynności CBA przeprowadzono przeszukania siedziby PZPN oraz 3 podmiotów gospodarczych.

Czytaj także: Polski Związek Piłki Nożnej komentuje aferę
Czytaj także: Były sekretarz generalny PZPN zatrzymany. Jest komentarz Zbigniewa Bońka

Komentarze (20)
avatar
gardener
23.11.2022
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Bonieczek naturalnie o niczym nie wiedział ahahahahaha 
avatar
EPICKI WNIKLIWY
23.11.2022
Zgłoś do moderacji
1
0
Odpowiedz
NIECH ZGADNĘ WŁADZE PZPN JAK ZWYKLE O NICZYM NIE WIEDZIAŁY A KONTRAKTY BYŁY PODPISYWANE BEZ ICH WIEDZY TO JUŻ NIE NAWET NIE LOL TO ROTFL XDDDDDD 
avatar
reksio123
22.11.2022
Zgłoś do moderacji
1
0
Odpowiedz
zorganizowana grupa przestępcza mocowana przez FIFĘ, jeszcze większą grupę przestępczą 
avatar
Pan Jot
22.11.2022
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Brawo dla CBA, że raz na 10 lat aresztuje kogoś za nieuczciwość w PZPN :) 
avatar
random47
22.11.2022
Zgłoś do moderacji
1
0
Odpowiedz
A wyniki działania związku widać na boiskach MŚ !!Karuzela kręci się dalej a frajerzy - kibice dają dalej nabijać się w butelkę !!Może czas najwyższy powiedzieć " Dosyć"!!!!!