Co to było?! Nieprawdopodobna akcja Japończyków na wagę sensacji (WIDEO)

Reprezentacja Japonii doprowadziła do sensacyjnego wyniku w meczu fazy grupowej mistrzostw świata w Katarze z Niemcami. Gole dające prowadzenie padły w drugiej połowie.

Rafał Sierhej
Niesamowita bramka Japończyków na 2:1 z meczu z Niemcami Twitter / TVP Sport / Niesamowita bramka Japończyków na 2:1 z meczu z Niemcami
Do przerwy w meczu Niemcy - Japonia korzystny wynik był po stronie Niemców. Rzut karny w pierwszej połowie pewnym strzałem wykorzystał Ilkay Gundogan. Wydawało się, że kolejne gole są kwestią czasu.

Po gwizdku rozpoczynającym drugą część obraz gry z minuty na minutę znacząco się zmieniał. Japonia wraz z upływającym czasem coraz bardziej przejmowała inicjatywę.

Pięć minut przed stratą gola przez Niemców kapitalnie interweniował Manuel Neuer. Kapitan mistrzów świata z 2014 roku popisał się doskonałym refleksem. Przy następnej sytuacji nie miał już jednak szans.

Najpierw starał się sparować dośrodkowanie, jednak zrobił to w mocno przeciętny sposób. Piłka spadła pod nogi Japończyka, a ten z obrębu pola karnego wpakował ją do siatki, doprowadzając do remisu.

Drugi gol dla Japonii to już prawdziwe dzieło sztuki. Wypuszczenie szybkiego piłkarza na wolne pole doprowadziło do pojedynku biegowego, który Japończyk wygrał, a ostatecznie prawie z linii końcowej pokonał Neuera strzałem pod poprzeczkę bramki. Coś pięknego.

Największa trauma Roberta Lewandowskiego. "To wciąż boli"