Oficjalnie: kluczowy piłkarz Piasta Gliwice z nowym kontraktem

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Na zdjęciu: Frantisek Plach
WP SportoweFakty / Na zdjęciu: Frantisek Plach
zdjęcie autora artykułu

Bardzo ważna decyzja w Piaście. Kontrakt z klubem z Górnego Śląska przedłużył jeden z kluczowych zawodników - bramkarz Frantisek Plach.

Jak podał oficjalny serwis gliwiczan, na mocy nowego porozumienia 30-latek pozostanie przy Okrzei aż do połowy 2026 roku. W umowie zawarto ponadto klauzulę jej prolongowania o następne 12 miesięcy.

- Dotychczasowy okres w Piaście to najlepszy czas w mojej karierze. Zrobiliśmy mistrzostwo, trzecie miejsce, zostałem najlepszym bramkarzem i wierzę, że w kolejnych miesiącach i sezonach nawiążemy do tych najlepszych wyników i wrócimy do czołówki. Nowy kontrakt to dla mnie nowa motywacja. Zostałem, ponieważ jestem przekonany, że pójdziemy w górę tabeli - powiedział Słowak.

- Cieszymy się bardzo z przeprowadzonych rozmów i ich efektów. Sprawa przedłużenia, a tak naprawdę podpisania nowego kontraktu z Frantiskiem Plachem była dla nas priorytetem. Wiemy, jak ważne jest posiadanie w zespole klasowego bramkarza, a nikt nie ma wątpliwości, że "Fero" takim jest. On sam pokazuje to na boisku, potwierdzają to statystyki, nominacje do nagród oraz powołania do reprezentacji narodowej. Zespół dużo zawdzięcza Plachowi i Plach również wiele zyskał grą w Piaście - stwierdził dyrektor sportowy klubu, Bogdan Wilk.

Plach trafił na Górny Śląsk w styczniu 2018 roku z FK Senica. W obecnym sezonie rozegrał 17 spotkań w PKO Ekstraklasie i dwukrotnie zachował czyste konto.

Piast zajmuje aktualnie 16. miejsce w tabeli z dorobkiem 16 pkt. Do bezpiecznej strefy traci jedno "oczko". Rundę wiosenną zainauguruje domowym starciem z Jagiellonią Białystok, zaplanowanym w niedzielę 29 stycznia o godz. 12.30.

ZOBACZ WIDEO: Kontrowersje po konferencji Michniewicza. Ekspert grzmi

Źródło artykułu: WP SportoweFakty