"Luz, finezja". Reakcja Szpakowskiego na gola Neymara niesie się po sieci

Dariusz Szpakowski jest w dobrej formie podczas MŚ 2022. Legendarny komentator był zachwycony akcją Neymara w starciu z Chorwacją.

Rafał Szymański
Dariusz Szpakowski WP SportoweFakty / Michał Dominik / TVP Sport / Na zdjęciu: Dariusz Szpakowski
Od pierwszego gwizdka sędziego zawodnicy Tite stwarzali sobie więcej sytuacji bramkowych i pod tym względem mieli miażdżącą przewagę nad Chorwacją. Po upływie regulaminowego czasu gry był remis 0:0 na Education City Stadium w Ar-Rajjan.

W związku z tym arbiter zarządził dogrywkę. Reprezentacja Brazylia rozpoczęła strzelanie w doliczonym czasie pierwszej połowy za sprawą Neymara. Napastnik otrzymał dokładne podanie od Lucasa Paquety, z łatwością minął Dominika Livakovicia i wpakował piłkę do pustej bramki.

Dariusz Szpakowski rozpływał się nad bramką 30-latka. Neymar zaimponował niezwykle doświadczonemu komentatorowi.

- Zawsze mówiliśmy o przebłysku geniuszu. Zrównuje się z Pele i kto wie, czy nie daje Brazylii awansu do półfinału. Mówię kto wie, bo przecież to dopiero pierwsza część dogrywki - nagranie z komentatorem w roli głównej pojawiło się na profilu twitterowym TVP Sport.

Słowa Szpakowskiego okazały się prorocze. W 117. minucie dogrywki Bruno Petković doprowadził do remisu. Chorwaci byli bezbłędni w serii rzutów karnych i zameldowali się w półfinale mistrzostw świata.

Wszystkie mecze obejrzysz na TVP 1 w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Dariusz Szpakowski powinien skomentować finał MŚ 2022?