Magicznie! Obok podania Messiego nie można przejść obojętnie (WIDEO)

W ćwierćfinale MŚ 2022 reprezentacja Argentyny do przerwy prowadziła z Holandią 1:0. Asystę przy trafieniu Nahuela Moliny zaliczył Lionel Messi. Co to było za podanie!

Łukasz Witczyk
moment podania Messiego do Moliny Twitter / TVP Sport / Na zdjęciu: moment podania Messiego do Moliny
To kolejny hit fazy ćwierćfinałowej mundialu Katar 2022. Reprezentacja Argentyny zmierzyła się z Holandią i trudno było wskazać faworyta tego spotkania. Lepiej prezentowali się Argentyńczycy, którzy potwierdzili to golem Nahuela Moliny. Była to świetna akcja Albicelestes.

Kapitalnym podaniem popisał się Lionel Messi. Piłkarz Paris Saint-Germain dostał piłkę w środkowej strefie boiska, przebiegł z nią kilka metrów. Nawet dobrze się nie rozejrzał i posłał piłkę w kierunku Moliny. Holenderscy obrońcy byli kompletnie zaskoczeni takim zagraniem.

- Messi, już te nóżki szybciej przebierają i zagranie prostopadłe, 1:0! Proszę popatrzeć, moment przyjęcia tej piłki na jeden kontakt. Drugi to już był strzał - mówił komentujący mecz w TVP Jacek Laskowski.

- Messi w momencie, kiedy robi się troszeczkę luźniej, bierze kierownicę w swoje ręce i prowadzi ten samochód wyścigowy jakim jest Argentyna - wtórował mu Robert Podoliński. Całą sytuację można zobaczyć poniżej.

Molina nie zmarnował okazji i pokonał bramkarza rywali. Tym samym do przerwy było 1:0 dla Argentyńczyków. W drugiej połowie prowadzenie podwyższył Messi, który skutecznie egzekwował rzut karny.

Nenad Bjelica: Chorwacja swoje już na mundialu zrobiła. A co ze mną? Jestem otwarty na każde rozmowy!
Wszystko jasne! To stąd frustracja "Lewego"

Wszystkie mecze obejrzysz na TVP 1 w Pilocie WP (link sponsorowany)