Cztery gole w sparingu Górnika Zabrze z Miedzią Legnica. Kompromitacja testowanego

Górnik Zabrze pokonał Miedź Legnica 3:1 w sobotnim sparingu. W drużynie beniaminka PKO Ekstraklasy fatalnie wypadł testowany Davide Petrucci.

Szymon Mierzyński
Piotr Krawczyk PAP / Leszek Szymański / Na zdjęciu: Piotr Krawczyk
31-letni pomocnik, który jest wychowankiem Romy (ostatnio przywdziewał barwy Hapoelu Beer Szewa), stara się o angaż na Dolnym Śląsku. Wreszcie miał okazję zaprezentować swoje umiejętności na boisku, lecz choć wystąpił od początku, to wytrwał tylko 47 minut, bowiem dostał czerwoną kartkę (wcześniej został ukarany żółtą).

Spotkanie trwało aż 120 minut i zostało podzielone na cztery kwarty. Legniczanie prowadzili po golu Angelo Henriqueza, ale to Górnik był w sobotę skuteczniejszy i ostatecznie zwyciężył 3:1. Dla niego do siatki trafiali Szymon Włodarczyk, Robert Dadok oraz Mateusz Cholewiak.

Beniaminek kontynuuje zimowy okres przygotowawczy. Następny sparing rozegra w czwartek, a jego przeciwnikiem będzie FK Jablonec.

Górnik natomiast rozpoczyna przerwę świąteczno-noworoczną. Piłkarze Bartoscha Gaula powrócą do Zabrza 2 stycznia.

Górnik Zabrze - Miedź Legnica 3:1 (0:1, 1:1, 1:1)
0:1 - Angelo Henriquez 23'
1:1 - Szymon Włodarczyk 38'
2:1 - Robert Dadok 104'
3:1 - Mateusz Cholewiak 115'

/grano 4 x 30 minut/

Górnik Zabrze: I i II kwarta: Daniel Bielica - Jonatan Kotzke, Emil Bergstrom, Richard Jensen, Norbert Wojtuszek, Blaz Vrhovec, Dani Pacheco, Kanji Okunuki, Erik Janza, Piotr Krawczyk, Szymon Włodarczyk; III i IV kwarta: Kevin Broll - Jakub Szymański, Aleksander Paluszek, Kryspin Szcześniak, Paweł Olkowski, Jean Mvondo, Krzysztof Kolanko, Robin Kamber, Mateusz Cholewiak, Robert Dadok, Amadej Marosa.

Miedź Legnica: I i II kwarta: Mateusz Abramowicz - Hubert Matynia, Jon Aurtenetxe, Szymon Matuszek, Levent Guelen, Giannis Masouras, Chuca, Davide Petrucci, Angelo Henriquez, Luciano Narsingh, Koldo Obieta; III i IV kwarta: Paweł Lenarcik - Maciej Śliwa, Jurich Carolina, Nemanja Mijusković, Jon Aurtenetxe (91' Filip Balcewicz), Giannis Masouras (91' Julius Tauriainen), Hamza Bahaid (91' Igor Lewandowski), Santiago Naveda, Mehdi Lehaire, Olaf Kobacki, Kamil Zapolnik.

Żółta kartka: Davide Petrucci (Miedź Legnica).

Czerwona kartka: Davide Petrucci /47'/ (Miedź Legnica).

Sędzia: Sebastian Jarzębak (Piekary Śląskie).