Messi przeszedł do historii! Rekord

Leo Messi wyprowadził Argentynę na prowadzenie w meczu półfinałowym mistrzostw świata z Chorwacją. I został rekordzistą swojego kraju w całej historii mundialów.

PS
Lionel Messi PAP/EPA / Friedemann Vogel / Na zdjęciu: Lionel Messi
9 grudnia Lionel Messi wykorzystał rzut karny w meczu ćwierćfinałowym mistrzostw świata z Holandią. Wówczas powiększył prowadzenie Argentyńczyków nad Holendrami do dwóch bramek, choć ostatecznie do rozstrzygnięcia tej rywalizacji potrzebne były rzuty karne.

Wówczas też Messi zrównał się z Gabrielem Batistutą pod względem liczby bramek strzelonych dla Argentyny na mundialach (obaj po dziesięć). Wydawało się, że kwestią czasu jest to, aż kapitan zespołu pobije Batistutę pod tym względem.

I tak się stało w 34. minucie meczu półfinałowego z Chorwacją. Messi znów podszedł do rzutu karnego i znów wpisał się na listę strzelców. To jego 11. bramka na mistrzostwach świata.

Messi jest kluczowym zawodnikiem Argentyny w fazie pucharowej mundialu w Katarze. Bramkę zdobył w 1/8 finału, w ćwierćfinale, a teraz też w półfinale.

W 39. minucie Argentyna jeszcze zbliżyła się do finału. Bramkę na 2:0 strzelił Julian Alvarez.

Wszystkie mecze obejrzysz na TVP 1 w Pilocie WP (link sponsorowany)