Trzy etapy przebudowy stadionu Wisły
W pierwszym kwartale 2007 roku rozpoczęła się poważna inwestycja. W uroczystości wmurowania kamienia węgielnego wziął udział ówczesny wicepremier - Przemysław Gosiewski. Prace podzielono na trzy etapy.
W pierwszym etapie wykonane zostały roboty przygotowawcze: przebudowano dwie trybuny, przeprowadzono modernizacje istniejącego budynku klubowego oraz sieci. Pracami zajął się Ostrowiecki Kombinat Budowlany. Trybuna Północna, przeznaczona jest na około 1500 miejsc. Jest ona całkowicie zadaszona. Wybudowany taras będzie umożliwiał oglądanie imprez sportowych, zarówno tych rozgrywanych na boisku piłkarskim, jak i z drugiej strony, gdzie zlokalizowane zostały korty tenisowe. Pod trybuną miejsce znajdą pomieszczenia administracyjne oraz szatnie. Trybuna Południowa ma pomieścić około 1000 osób.
W drugim etapie, zmodernizowano płytę boiska. Wymieniona została murawa, dzięki czemu będzie teraz należała do jednych z lepszych nie tylko w regionie. Przy tej okazji, boisko zyskało na rozmiarze. Dotychczasowe wymiary 100 metrów długości i 66 metrów szerokości, zostały zmodyfikowane. Obecnie boisko ma 105 metrów długości i 68 metrów szerokości.
Nieoceniony będzie też system nawadniania, jaki zamontowano w murawie. Dookoła boiska, znajduje się obecnie bieżnia lekkoatletyczna składająca się z sześciu torów o długości 400 metrów i szerokości 1,22 metra każdy. W tym etapie zyskało również boisko wielofunkcyjne, które posiada obecnie nawierzchnię syntetyczną, wyremontowane zostały również korty tenisowe.
Trzeci etap to czysto wykończeniowe pracy, w tym wyposażenie obiektu w wszelkie urządzenia sportowe.
17 milionów inwestycji
Cała inwestycja początkowo miała zostać zakończona w lecie 2008 roku. Ostatecznie prace wydłużyły się. Pierwszy trening piłkarski na obiekcie piłkarze Wisły odbyli 23 września 2009 roku. Zarówno trener Sławomir Kapsa, jak i sami zawodnicy, czekali długo na ten moment. Wreszcie swoje mecze będą mogli rozgrywać na własnych obiektach, a nie jak to miało miejsce podczas trwania remontu, w oddalonych o kilka kilometrów Dwikozach bądź Samborcu, gdzie murawa pozostawiała wiele do życzenia.
Koszt budowy stadionu sięgnął blisko 17 milionów złotych, co nie pozostało bez echa wśród lokalnej społeczności. Przed inwestycją mówiło się o kwocie ok. 9-10 milionów, jednak m.in. wzrost cen materiałów budowlanych mocno skorygował te szacunki.
Są jeszcze pewne szczegóły, które władze miasta będą musiały jakoś rozwiązać. Z racji usytuowania obiektu, który znajduje się w centrum osiedla, problemem pozostaje niedostateczna ilość miejsc parkingowych. Sam stadion nie posiada również oświetlenia, które umożliwiałoby rozgrywanie piłkarskich spotkań w późnych godzinach.
Kadra Polski U-23 na mecz z Portugalią
Znana jest już kadra, która po przejęciu pierwszej reprezentacji przez dotychczasowego szkoleniowca - Stefana Majewskiego, prowadzona jest obecnie przez duet trenerski Radosław Mroczkowski - Andrzej Dawidziak.
Bramkarze: Michał Gliwa (Polonia Warszawa), Adam Stachowiak (Odra Wodzisław Śląski);
Obrońcy: Jarosław Fojut (Śląsk Wrocław), Artur Jędrzejczyk (Legia Warszawa), Przemysław Kocot (Zagłębie Lubin), Mateusz Kowalski (Piast Gliwice), Jakub Tosik (GKS Bełchatów), Marek Wasiluk (Cracovia);
Pomocnicy: Łukasz Hanzel (Zagłębie Lubin), Radosław Majewski (Nottingham Forest FC, Anglia), Adrian Mierzejewski (Polonia Warszawa), Piotr Tomasik (Polonia Bytom), Cezary Wilk (Korona Kielce);
Napastnicy: Piotr Ćwielong (Wisła Kraków), Adrian Paluchowski (Legia Warszawa), Tomasz Mikołajczak (Lech Poznań).
Początkowo w ogłoszonej kadrze, która od wtorku 6 października przygotowuje się do meczu w Ostrowcu Świętokrzyskim, znajdował się również Jakub Smektała, jednak zawodnik na zgrupowanie ostatecznie nie dojechał z powodu kontuzji. W jego miejsce sztab szkoleniowy powołał zawodnika Lecha Poznań - Tomasza Mikołajczaka. Zmiennik jednak nie miał szczęścia i na środowym popołudniowym treningu doznał kontuzji stawu skokowego, która zdaje się przekreślać jego szansę na występ w niedzielnym spotkaniu.
Spotkanie Polska - Portugalia rozpocznie się w niedzielę, 11 października 2009r., o godzinie 14.00.