Mundial. Wynik meczu o brązowy medal

Znamy pierwszego medalistę mistrzostw świata w Katarze. Brązowym medalistą mundialu zostali Chorwaci, którzy w meczu o 3. miejsce 2:1 pokonali Maroko.

Michał Piegza
piłkarze reprezentacji Chorwacji PAP/EPA / Noushad Thekkayil / Na zdjęciu: piłkarze reprezentacji Chorwacji
Przedostatnia zagadka mundialu została rozwiązana. W sobotę w meczu o 3. miejsce wicemistrzowie świata z 2018 roku, Chorwaci, zmierzyli się z rewelacją turnieju, Marokiem.

Wynik gry ustalony został już do przerwy. W 7. minucie prowadzenie dla Chorwatów uzyskał Josko Gvardiol. Radość drużyny z Europy trwała przez kilkadziesiąt sekund. W 9. minucie wyrównał Achraf Dari. Gola na wagę wygranej faworyta w 42. minucie technicznym strzałem uzyskał Mislav Orsić.

To trzeci medal reprezentacji Chorwacji w mistrzostwach świata. Przed czterema laty drużyna zdobyło srebro, a w 1998 roku brąz.

W niedzielnym finale o godzinie 16 Argentyna zagra z obrońcą trofeum Francją.

Chorwacja - Maroko 2:1 (2:1) --> RELACJA
1:0 - Josko Gvardiol 7'
1:1 - Achraf Dari 9'
2:1 - Mislav Orsić 42'

Eksperci grzmią po meczu o trzecie miejsce. "Kolejny skandal"