Messi strzelił po raz drugi! Potrzebny był VAR [WIDEO]

W 109. minucie dogrywki meczu finałowego mistrzostw świata Lionel Messi zdobył swoją drugą bramkę. Prawidłowość musiał potwierdzić jednak VAR.

PS
Messi strzelił swoją drugą bramkę w finale Twitter / twitter.com/sport_tvppl / Messi strzelił swoją drugą bramkę w finale
Do 80. minuty meczu finałowego mistrzostw świata w Katarze Argentyna prowadziła z Francją 2:0, a kibice reprezentacji z Ameryki Południowej odliczali już minuty, aż Puchar Świata trafi w ręce Lionela Messiego i powędruje w górę.

Wtedy jednak nastąpił wstrząs. Francuzi - za sprawą Kyliana Mbappe - w 94 sekundy doprowadzili do wyrównania (ZOBACZ). Chwile później okazało się, że niezbędna w tej rywalizacji będzie dogrywka.

W jej drugiej części Messi ponownie wpisał się na listę strzelców. Kapitan swojej reprezentacji dobił strzał Lautaro Martineza. Jeden z francuskich obrońców próbował jeszcze wybijać piłkę, ale ta była już za linią bramkową.

Prawidłowość bramki - także pod względem pozycji spalonej - sprawdzał VAR. Wszystko było jednak w porządku, gol został uznany.

Wydawało się, że w ten sposób Messi dał Argentynie mistrzowski tytuł. Jednak w 118. minucie Gonzalo Montiel zagrał piłkę ręką w polu karnym i Francja otrzymała kolejny rzut karny. Na bramkę znów zamienił go Kylian Mbappe.