Trener Espanyolu zaskakuje po derbach Barcelony. "Jeden z najlepszych na świecie"

Espanyol Barcelona zremisował 1:1 w meczu 15. kolejki La Liga z FC Barceloną. W spotkaniu nie brakowało kontrowersyjnych decyzji sędziowskich. Trener Espanyolu jednak chwali arbitra.

Rafał Sierhej
piłkarze Espanyol Barcelona PAP/EPA / Andreu Dalmau / Na zdjęciu: piłkarze Espanyol Barcelona
Sylwestrowe derby Barcelony do 70. minuty miały wręcz letnią atmosferę. Na murawie nie działo się właściwie nic. FC Barcelona dominowała z piłką przy nodze, ale z zaledwie jednobramkową przewagą.

Wszystko zmieniło się w 73. minucie, gdy rzut karny dla gości wykorzystał Joselu. Atmosfera nam się zaogniła i w końcu derby stały się nimi, nie tylko z nazwy. Dużo od siebie dołożył jednak arbiter Mateu Lahoz Antonio.

Hiszpański sędzia od gola na 1:1 rozpoczął swój własny mecz, w którym to on był największą gwiazdą. Łącznie pokazał 14 żółtych kartek. Wyrzucił z murawy po jednym z zawodników obu zespołów. Po spotkaniu pojawiła się fala krytyki.

Do tej jednak nie przyłączył się szkoleniowiec Espanyolu Barcelona - Diego Martinez. - Zasłużyłem sobie na prawo, by nigdy nie mówić o sędziach, ale Mateu Lahoz jest jednym z najlepszych na świecie - zaskoczył trener gości.

To totalne odstępstwo od tego, co możemy przeczytać w hiszpańskich mediach. Niezależnie od tego, czy mówimy o tych z Madrytu, czy Barcelony, wszyscy zgodnie krytykują występ jednego z teoretycznie najlepszych arbitrów na świecie.

Największa trauma Roberta Lewandowskiego. "To wciąż boli"