"Zniknął". Tak Włosi ocenili występ Piotra Zielińskiego

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Emilio Andreoli / Na zdjęciu: Piotr Zieliński (w środku)
Getty Images / Emilio Andreoli / Na zdjęciu: Piotr Zieliński (w środku)

W końcu znalazł się mocny na SSC Napoli. Lider Serie A przegrał pierwszy mecz w sezonie, a Piotr Zieliński został ściągnięty z boiska. Włosi byli jednakowo zgodni oceniając występ reprezentanta Polski.

W hicie Serie A górą Inter Mediolan, który po trafieniu Edina Dzeko pokonał SSC Napoli 1:0, dzięki czemu zmniejszył swoją stratę do lidera rozgrywek.

Więcej o meczu przeczytasz tutaj -->> Inter poskromił SSC Napoli! Sensacja w szlagierze Serie A

Piotr Zieliński nie zapisze tego występu po stronie udanych. Reprezentant Polski został zmieniony w 65. minucie spotkania. Wtedy zastąpił go Giacomo Raspadori.

Jak włoskie media oceniły występ Zielińskiego? Były naprawdę zgodne, bo wszyscy przyznali naszemu pomocnikowi notę "5,5" (w skali od 1 do 10). Jak ją argumentowali?

"Strzał, który idzie dziko z bardzo dobrej pozycji, potem miał niewielki wpływ na resztę" - pisze serwis tuttonapoli.net. Dodaje, że "Zielu" nie błyszczał nawet wtedy, kiedy Napoli próbowało przenieść środek ciężkości do przodu.

"Kilka wypadów w pierwszej części meczu, potem zniknął w miarę upływu minut" - komentuje sport.virgilio.it i zauważa, że Polak miał bardzo mały wpływ na to, co dzieje się na boisku.

Zieliński jeszcze w pierwszej połowie szukał sobie okazji, oddał nawet strzał, ale trafił nieczysto. Po zmianie stron był już gorzej. "Na początku drugiej połowy niewiele było go widać, więc Spalletti postanowił przywołać go na ławkę" - napisano w tuttomercatoweb.com.

Dokładnie tak samo "Ziela" ocenili też dziennikarze Sky Sport i Eurosportu. Wszędzie przy jego nazwisku znalazła się nota "5,5".

Zupełnie inaczej wygląda natomiast sprawa z oceną jego gry w serwisach sofascore.com i whoscored.com - tam Polak był... niemal najlepszy! Ten pierwszy wyliczył mu notę "7,2" (druga najwyższa w drużynie), a drugi "6,8" i tutaj był już najlepszy.

Napoli mimo porażki utrzymało fotel lidera mając 41 punktów. Drugi AC Milan traci do zespołu Piotra Zielińskiego pięć "oczek". Kolejne miejsca zajmują Juventus (34) i Inter (33).

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Piotr Zieliński będzie liderem reprezentacji Polski?