Męczarnie Osasuny z trzecioligowcem w Pucharze Króla

W Pucharze Króla poznaliśmy już wszystkie zespoły, które awansowały do 1/8 finału. W czwartek największe problemy miała Osasuna. Drużyna z Pampeluny po dogrywce pokonała Gimnastic.

Michał Piegza
Radość piłkarzy Osasuny Pampeluna po strzelonej bramce Getty Images / Pedro Salado / Radość piłkarzy Osasuny Pampeluna po strzelonej bramce
W czwartek poznaliśmy ostatnie trzy drużyny, które znalazły się w 1/8 finału rozgrywek o Puchar Króla.

Problemy miała Osasuna. Drużyna z Pampeluny rywalizowała z występującym na trzecim poziomie zespole Gimnastic i do przerwy prowadziła. Miejscowi w 2. połowie wyrównali i sędzia zarządził dogrywkę. W niej to Osasuna zapewniła sobie wygraną, zwyciężając po trafieniu samobójczym.

W potyczce Ibizy z Betisem niespodzianką pachniało jedynie do przerwy. Gospodarze prowadzili 1:0, ale po zmianie stron zespół z Sewilli zaatakował i zdobywając cztery gole pewnie zwyciężył.

Z kolei w potyczce Eldense z Athletikiem Bilbao już do przerwy awans gości był pewny. Drużyna z La Liga prowadziła 2:0, ostatecznie zwyciężając 6:1.