Sensacja w Pucharze Anglii. Trzecioligowiec pokonał walczące o mistrzostwo Newcastle!

Puchary Krajowe mają to do siebie, że lubią sensacje. Jedną z nich zobaczyli kibice na stadionie Sheffield Wednesday, które podejmowało Newcastle United. Gospodarze pokonali wyżej notowanego rywala 2:1.

Rafał Sierhej
piłkarze Newcastle United Getty Images / Laurence Griffiths / Na zdjęciu: piłkarze Newcastle United
Newcastle United jest jedną z rewelacji Premier League w sezonie 2022/2023. Spodziewano się, że ten zespół wykona krok do przodu, ale nie aż taki. Newcastle bije się bowiem o mistrzostwo Anglii z Manchesterem City i Arsenal FC.

Do meczu 1/32 finału przeciwko Sheffield Wednesday zespół z Premier League podchodził w roli absolutnego faworyta. Niezależnie od tego, że można było spodziewać się drugiego składu wystawionego przez Eddiego Howe'a.

Zwycięstwo było jednak obowiązkiem. Po pierwszej połowie sprawa wydawała się być wciąż otwarta. Na tablicy wyników widniał bowiem rezultat bezbramkowy, który z pewnością nieco promował gospodarzy.

Po gwizdku rozpoczynającym drugą część meczu wydarzyło się jednak coś, czego nikt się nie spodziewał. Możemy śmiało mówić o 15 minutach, które wstrząsnęły Newcastle. Konkretnie chodzi o czas między 50. a 65. minutą.

W 52. Sheffield wyszło sensacyjnie na prowadzenie, a 13 minut później na tablicy wyników mieliśmy już 2:0. Newcastle chwilę później odpowiedziało golem kontaktowym, ale to wszystko, na co było stać gości.

Sheffield Wednesday - Newcastle United 2:1 (0:0)
1:0 Windass 52'
2:0 Windass 65'
2:1 Guimaraes 69'

Brentford FC - West Ham United 0:1 (0:0)
0:1 Benrahma 79

Największa trauma Roberta Lewandowskiego. "To wciąż boli"