Problemy Leeds United w FA Cup. Potrzebny będzie dodatkowy mecz

Leeds United tylko zremisowało (2:2) z niżej notowanym Cardiff City. W związku z tym była już drużyna Mateusza Klicha zmuszona będzie zagrać rewanż.

Rafał Sierhej
Rodrigo Moreno Getty Images / Michael Steele / Na zdjęciu: Rodrigo Moreno
Niedzielne przedpołudnie w Anglii oznaczało dla kibiców spotkanie z Pucharem Anglii. Najciekawsze wydawało się spotkanie Leeds United z Cardiff City. Mówimy tu bowiem o starciu zespołu z Premier League z tym występującym na co dzień w The Championship.

Przypuszczenia znalazły odzwierciedlenie na murawie Cardiff City Stadium. Po pierwszej połowie goście z Leeds mogli być w szoku. Bowiem to gospodarze prowadzili 2:0 i na niezbyt wiele pozwalali wyżej notowanemu rywalowi.

Leeds obudziło się po gwizdku rozpoczynającym drugą część spotkania. W 65. minucie za sprawą Rodrigo udało się złapać kontakt. Na 10 minut przed końcem gospodarze musieli pogodzić się z utratą jednego zawodnika. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry Leeds udało się wyrównać i doprowadzić do konieczności rozegrania rewanżu. W międzyczasie Rodrigo zmarnował jeszcze rzut karny.

Cardiff City - Leeds United 2:2 (2:0)
Bristol City - Swansea City 1:1 (0:1)
Derby County - Barnsley FC 3:0 (1:0)
Hartlepool United - Stoke City 0:3 (0:2)
Norwich City - Blackburn Rovers 0:1 (0:1)
Stockport County - Walsall FC 1:2 (0:0)

Największa trauma Roberta Lewandowskiego. "To wciąż boli"
Absurd na MŚ. Szef FIFA wystawił Katarowi laurkę

Oglądaj rozgrywki Pucharu Anglii na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)