Nerwowy sparing Legii Warszawa. Były bramki, czerwona kartka i awantura w końcówce

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Maciej Rosołek
WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Maciej Rosołek

Cztery bramki padły w sparingowym meczu Legii Warszawa z Sabail FK. Nie one jednak wysunęły się na plan pierwszy, a gorąca sytuacja z końcówki.

Wicelider tabeli PKO Ekstraklasy zremisował 2:2 z 10. drużyną najwyższej ligi w Azerbejdżanie. Dwa gole dla drużyny Kosty Runjaicia zdobył Maciej Rosołek.

Najwięcej emocji wzbudziła sytuacja z 80. minuty, gdy sędzia orzekł zagranie ręką Yuriego Ribeiro w polu karnym i podyktował jedenastkę. Legioniści mocno protestowali, co skończyło się czerwoną kartką dla Josue. Z "wapna" do siatki trafił Mirabdulla Abbasow.

Azerowie w tym momencie objęli prowadzenie, dlatego trafienie Rosołka z 90. minuty pozwoliło ekipie z Warszawy uratować remis 2:2.

Następny sparing Legia rozegra w środę, a jej rywalem będzie 9. zespół ekstraklasy Węgier - Mezokovesd-Zsory SE.

Podopieczni Kosty Runjaicia zajmują aktualnie 2. miejsce w tabeli z dorobkiem 32 pkt. Do liderującego Rakowa Częstochowa tracą 9 "oczek".

Rundę wiosenną legioniści rozpoczną w niedzielę 29 stycznia o godz. 15.00, gdy w ramach 18. kolejki podejmą Koronę Kielce.

Legia Warszawa - Sabail FK 2:2 (0:1) 0:1 - Franca 5' 1:1 - Maciej Rosołek 48' 1:2 - Mirabdulla Abbasow (k.) 83' 2:2 - Maciej Rosołek 90'

Skład Legii Warszawa: I połowa: Kacper Tobiasz - Lindsay Rose, Rafał Augustyniak, Artur Jędrzejczyk, Paweł Wszołek, Patryk Sokołowski, Igor Strzałek, Bartosz Kapustka, Makana Baku, Ernest Muci, Robert Pich; II połowa: Dominik Hładun - Yuri Ribeiro, Igor Charatin, Maik Nawrocki, Mattias Johansson, Josue (84' Jakub Jędrasik), Filip Rejczyk (77' Jakub Kisiel), Bartosz Slisz, Filip Mladenović, Maciej Rosołek, Carlitos.

Czerwona kartka: Josue /81' za dyskusje z sędzią/ (Legia Warszawa).

Źródło artykułu: WP SportoweFakty