Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Zamieszanie wokół Hiszpana z Jagiellonii

Na początku zimowego okna transferowego Marc Gual zabiegał o odejście z Jagiellonii Białystok, w której dotąd grał na zasadzie "wypożyczenia" z Dnipro-1. Hiszpan rozwiązał kontrakt z ukraińskim klubem i chciałby dostać się do lepszej drużyny.

Kuba Cimoszko
Kuba Cimoszko
Marc Gual WP SportoweFakty / Karol Słomka / Na zdjęciu: Marc Gual
Przed kilkoma dniami "Przegląd Sportowy" poinformował, że Marc Gual zabiega o odejście z Jagiellonii Białystok w związku z zainteresowaniem ze strony m.in. FC Vizela i CD Santa Clara. Portal abola.pt przekazał, że pierwszy z wymienionych klubów złożył ofertę transferową w wysokości 250 tysięcy euro.

W ostatnich godzinach dziennikarz Tomasz Włodarczyk ustalił, że Hiszpana widziałaby też u siebie Legia Warszawa. Całość komplikuje jednak jego sytuacja kontraktowa. Teoretycznie przebywa on w Polsce na wypożyczeniu z SK Dnipro-1, ale w praktyce jego sytuacja transferowa wygląda inaczej.

Stał się wolny, ale nie do końca

Jak donosi portal sportarena.com, Gual rozwiązał kontrakt z ukraińskim klubem za porozumieniem stron. Ten miał obowiązywać do 30 czerwca 2024 roku, lecz dotyczył go pewien haczyk związany ze zbrojną agresją Rosji na Ukrainę. Dokładniej chodzi o możliwość, którą latem FIFA dała piłkarzom mającym ważne umowy w tych dwóch krajach.

ZOBACZ WIDEO: Tyle chce zarabiać Josue w Legii. Oczekuje podwyżki

Według naszych informacji, Gual skorzystał z prawa zawieszenia kontraktu z Dnipro do 30 czerwca 2023 roku i do tego czasu związał się umową z Jagiellonią. To ma duże znaczenie dla jego sytuacji transferowej, ponieważ nie jest to formalnie wypożyczenie i tym samym wolnym zawodnikiem zostanie po wygaśnięciu zobowiązań w Polsce.

Jagiellonia ma jasne stanowisko

Na razie Gual nie ma możliwości swobodnej zmiany pracodawcy, a Jagiellonia nie zamierza się z nim rozstawać. - Jest dla nas bardzo ważnym piłkarzem i z naszej strony nie ma absolutnie żadnego zainteresowania jeśli chodzi o propozycje. On musi z nami zostać i taki jest cel - powiedział dyrektor sportowy Łukasz Masłowski dla oficjalnej telewizji klubowej.

26-latek nie wydaje się mieć na razie z tym szczególnego problemu. Normalnie uczestniczy w zimowych przygotowaniach do startu rundy wiosennej PKO Ekstraklasy, a do tego w pierwszym sparingu podczas obozu w tureckim Belek strzelił jedynego gola dla drużyny. Wkrótce później doznał kontuzji, lecz błyskawicznie wrócił do treningów.

Vizela może złożyć wyższą ofertę

Mimo wszystkich deklaracji przez najbliższe tygodnie kibice Jagiellonii będą musieli się uzbroić w cierpliwość. Zainteresowanie Gualem jest dość spore, a Vizela wydaje się dość mocno zdeterminowana aby sprowadzić go jeszcze przed końcem stycznia.

Portugalskiemu klubowi zależy na utrzymaniu się w najwyższej klasie rozgrywkowej i w związku z tym zimą poszukują bramkostrzelnego napastnika, który mógłby zapewnić spokój. Ich możliwości finansowe są zagadkowe. - Mają pieniądze od nowego inwestora z Malezji. Jego celem jest ustabilizować pozycję drużyny w elicie. Co prawda na razie nie mają wielkich ambicji, ale chcą mocno rozwijać się przyszłości - tłumaczy nam dziennikarz Pedro Ponte.

Najbardziej realny transfer latem

Jagiellonia nadal trzyma się stanowiska, że nie zamierza nawet rozpatrywać ofert za Guala. Jako, że przypadek tego zawodnika jest precedensowy to mógłby on próbować jeszcze walczyć o unieważnienie umowy w FIFA. Niemniej szanse na pozytywne dla niego rozstrzygnięcie nie byłyby duże, a na dodatek czas decyzji mógłby znacznie pogorszyć mu sytuację na rynku transferowym.

Wszystko wskazuje na to, że hiszpański napastnik zmieni pracodawcę latem jako wolny agent. Wówczas można założyć, że zainteresowanie nim jeszcze wzrośnie. Zresztą już pod tym kątem rozpatrują go kluby z m.in. Grecji, Cypru czy Turcji.

Kuba Cimoszko, dziennikarz WP SportoweFakty

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
Komentarze (10)
 • ❶ ❾ ❶ ❻ Zgłoś komentarz
  Bo uroczo się wściekasz na fakty, których się wstydzisz, a im więcej farmazonów tworzysz, tym bardziej potwierdzasz, że cię te fakty zabolały :*
  • krogi kielecki wstyd Zgłoś komentarz
   Poważnie ?.......jak byś nie był pastuchem, to nie pisałbyś o tym non stop ......masz co żreć dziś ?
   • ❶ ❾ ❶ ❻ Zgłoś komentarz
    Ale to nie ja jestem bezrobolem z Rybołów BUAAAAAAAAAAAAAAAHAHAHAHAHAHAHA
    • krogi kielecki wstyd Zgłoś komentarz
     Ułom ze wsi i troll to ty pasto :)
     • ❶ ❾ ❶ ❻ Zgłoś komentarz
      Wpisy kradną! Ratunku! Policja!
      • krogi kielecki wstyd Zgłoś komentarz
       Frajerski portal, kasują prawdę, pomimo iż jest najlepszy w Polsce o piłce, jest obłudny i kasuje ludziom wpisy które im nie pasują .......ciekawe dlaczego ?.......bo ma to we krwi ? bo
       Czytaj całość
       kradnie wpisy ??? bo jest z Warszawy ?......bo oni zawsze kradną i nie tylko wpisy ?? .....a co jeszcze ukradli ?
       • ❶ ❾ ❶ ❻ Zgłoś komentarz
        Po co mam wymyślać, skoro wystarczą fakty, żeby cię dojechać? Tobie pozostają tylko farmazony o kupach, krowach i bełkot o Czajce po nocach. Naśladować ciebie? BUAAAAAAAAAAAHAHAHA, aż
        Czytaj całość
        do takiego niskiego poziomu nie potrafię się zniżyć, życiowa niedojdo HAHAHAHAHAHAHAHAHAHA
        • krogi kielecki wstyd Zgłoś komentarz
         ty nawet nie umiesz nic swojego wymyślić, ciągle mnie naśladujesz, jesteś płytki i upośledzony umysłowo, nie umiesz się nawet śmiać po swojemu, tylko mnie naśladujesz pasto :)
         Czytaj całość
         Buuuuuuuuuuuuuuuuuuachachachachachachacha :)))))
         • ❶ ❾ ❶ ❻ Zgłoś komentarz
          Im więcej farmazonów tworzysz, tym bardziej wiem jak bolą cię fakty, a ich się nie wyprzesz, życiowa niedojdo z Rybołów BUAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAHAHAHAHAHAHAHA
          • ❶ ❾ ❶ ❻ Zgłoś komentarz
           To dlatego na zgrupowaniu strzela fochy i chce wymusić odejście. Ojojoj, Jajun znów będzie chciał ścigać Cimoszkę BUAHAHAHAHAHAHAHA
           Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
           ×
           Sport na ×