Fantastyczna seria Szczęsnego przerwana. Zobacz gola dla Napoli w hicie

W hitowym meczu 18. kolejki Serie A Napoli wygrało z Juventusem aż 5:1. Gospodarze objęli prowadzenie w 14. minucie po golu Victora Osimhena. Wojciech Szczęsny nie dał rady nic zrobić, a później było już tylko gorzej.

Tomasz Galiński
Wojciech Szczęsny Getty Images / Eleven Sports / Na zdjęciu: Wojciech Szczęsny
Dokładnie 677 minut trwała passa Wojciecha Szczęsnego bez puszczonego gola w Serie A. W końcu jednak Polak skapitulował, gdy w 14. minucie meczu SSC Napoli - Juventus FC pokonał go Victor Osimhen. Bramkarz Juventusu w doskonałym stylu obronił uderzenie z powietrza Chwiczy Kwaracchelii, ale wobec dobitki Osimhena był już bezradny.

To pierwsza stracona bramka przez Juventus w lidze od 268 dni. Nie było w Europie bramkarza z dłuższą serię, ale została ona właśnie przerwana w Neapolu.

Zobacz jak Osimhen pokonał Szczęsnego:

Nie udało się więc pobić rekordu, który w sezonie 2015/16 ustanowił Gianluigi Buffon. Rywale nie potrafili wówczas znaleźć na niego sposobu w dziesięciu kolejnych spotkaniach ligowych.

Jakiś czas później Szczęsny musiał wyciągać piłkę z siatki po raz drugi, gdy plasowanym uderzeniem pokonał go Kwaracchelia. A w drugiej połowie całkowicie posypała się ekipa z Turynu.