Przełamanie Mateusza Bogusza w Hiszpanii. Gol Polaka nie wystarczył

Mateusz Bogusz otworzył wynik, ale później jego zespół roztrwonił przewagę bramkową. UD Ibiza przegrała z UD Las Palmas 1:2.

Rafał Szymański
Mateusz Bogusz Getty Images / Oscar J. Barroso/Europa Press / Na zdjęciu: Mateusz Bogusz
W sobotę czerwona latarnia ligi walczyła o punkty z UD Las Palmas, znajdującym się na fotelu lidera Segunda Division. Gospodarze niespodziewanie objęli prowadzenie w 21. minucie rywalizacji za sprawą Mateusza Bogusza. Pomocnik odnalazł się w polu karnym po stałym fragmencie gry i skierował piłkę do siatki.

Sytuacja zespołu UD Ibiza mocno skomplikowała się w 51. minucie, kiedy Gonzalo Escobar obejrzał drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę. Przyjezdni bardzo szybko wykorzystali liczebną przewagę.

W ciągu sześciu minut na listę strzelców wpisali się Sandro Ramirez oraz Jonathan Viera. Dzięki ich bramkom UD Las Palmas wygrało 2:1 na terenie UD Ibiza i umocniło się na pierwszej pozycji.

Mateusz Bogusz doczekał się pierwszego gola w sezonie 2022/23. Utalentowany 21-latek jest tylko wypożyczony do hiszpańskiej ekipy z Leeds United. Latem prawdopodobnie wróci na Wyspy Brytyjskie.

UD Ibiza - UD Las Palmas 1:2 (1:0)
1:0 - Mateusz Bogusz 21'
1:1 - Sandro Ramirez 55'
1:2 - Jonathan Viera 61'