FIFA wydała wyrok ws. meczu Meksyk - Polska. To bardzo zaboli

FIFA zdecydowała się ukarać Meksykański Związek Piłki Nożnej. Wszystko za sprawą zachowania fanów reprezentacji podczas meczu z Polską na piłkarskich mistrzostwach świata 2022, które odbyły na przełomie listopada i grudnia się w Katarze.

Krzysztof Kaczmarczyk
Krzysztof Kaczmarczyk
Na zdjęciu od lewej: Hirving Lozano i Robert Lewandowski Getty Images / Khalil Bashar/Jam Media / Na zdjęciu od lewej: Hirving Lozano i Robert Lewandowski
"Komisja Dyscyplinarna FIFA nałożyła na Meksykański Związek Piłki Nożnej karę grzywny w wysokości 110 tysięcy franków szwajcarskich" - czytamy w oficjalnym komunikacie, wydanym przez FIFA.

To jednak nie jedyna kara, jaka została nałożona na Meksykański Związek Piłki Nożnej.

Reprezentację Meksyku czeka jeden domowy mecz bez udziału publiczności. Ten "punkt" został jednak zawieszony na okres próbny.

Za co ekipa z Ameryki Północnej poniosła takie kary? Rozchodzi się o naruszenie artykułu 13 Kodeksu Dyscyplinarnego FIFA. Sprawa dotyczy dyskryminacji.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: szaleństwo po transferze Ronaldo. Zobacz, co się działo na meczu

Fani Meksyku podczas meczu z reprezentacją Polski (0:0) w fazie grupowej mistrzostw świata 2022 intonowali z trybun homofobiczną przyśpiewkę, że kto nie skacze, ten jest polskim ped****.

FIFA mocno zabrała się za za uczestników katarskiego mundialu i ich zachowanie. Kary nałożone zostały również m.in. na Serbów i Ekwadorczyków za "naruszenie klauzuli dotyczącej dyskryminacji" - tutaj mowa o częściowym zamknięciu stadionów.

Wszczęto również postępowanie przeciwko Chorwatom "w związku z potencjalnym niewłaściwym i obraźliwym zachowaniem" oraz mistrzom świata, Argentyńczykom. W tym ostatnim przypadku chodzi o zachowanie bramkarza Emiliano Martineza, a także reakcje całej drużyny po zwycięstwie w finałowym meczu przeciwko Francji.

Zobacz także:
To już pewne! Bohater mundialu w Katarze nie uniknie kary

Strajk w Barcelonie. Chcą więcej pieniędzy

Wszystkie mecze obejrzysz na TVP 1 w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy kara powinna być bardziej surowa?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×