Pogoń Szczecin bezbłędna na zgrupowaniu w Turcji. Awantura w ostatnim meczu

Akurat wyniki sparingów pozwalają na optymizm kibicom Pogoni Szczecin. Podopieczni Jensa Gustafssona odnieśli komplet wygranych na zgrupowaniu w Belek. Tylko oni mają taki bilans w okresie przygotowań do rundy wiosennej w PKO Ekstraklasie.

Piłkarze Pogoni Szczecin WP SportoweFakty / Tomasz Fijałkowski / Na zdjęciu: Piłkarze Pogoni Szczecin.
Pogoń wygrała 2:1 z Petrolulem Ploiesti, 2:0 z FCSB, a także w środę 4:2 z Karabachem Agdam. Wszyscy przeciwnicy zespołu Jensa Gustafssona grają na najwyższym szczeblu ligowym w swoim kraju, a FCSB i Karabach rywalizowali jesienią w grupie europejskiego pucharu.

Na tym sparingowe granie Pogoni może się zakończyć. Drużyna ze Szczecina rozpoczęła mierzenie się z przeciwnikami najpóźniej w zimowym okresie przygotowań i przynajmniej na razie nie ma w programie sparingu po zaplanowanym na 19 stycznia powrocie z tureckiego Belek.

Do bramki w meczu z Karabachem strzelali Wahan Biczachczjan, Pontus Almqvist, Leonardo Borges i Dawid Razaeian. Aż trzy gole padły po 89. minucie.

W drugiej połowie na boisku doszło do "zadymy" z udziałem piłkarzy, a także sztabów szkoleniowych obu klubów. Sędzia zastosował proste rozwiązanie i pokazał po czerwonej kartce najbardziej czupurnym Leonardo Borgesowi oraz Ramilowi Seydayevowi. Ten drugi podszedł do piłkarza Pogoni, złapał go za gardło i odepchnął. Interweniowali na boisku między innymi trenerzy Jens Gustafsson oraz Robert Kolendowicz. Szwed kazał swojemu podopiecznemu przerwanie awantury i zejście na ławkę.

Pogoń Szczecin - Karabach Agdam 4:2 (2:0)
1:0 - Wahan Biczachczjan 26'
2:0 - Pontus Almqvist 45'
2:1 - Marko Janković 49'
3:1 - Leonardo Borges 89'
4:1 - Dawid Razaeian 90'
4:2 - Abdellah Zoubir 90'

Pogoń: Dante Stipica (46' Bartosz Klebaniuk) - Paweł Stolarski (46' Leonardo Borges), Konstantinos Triantafyllopoulos, Benedikt Zech, Leonardo Koutris (72' Dawid Rezaeian), Mariusz Fornalczyk (46' Sebastian Kowalczyk), Damian Dąbrowski, Rafał Kurzawa, Wahan Biczachczjan (34' Yadegar Rostami, 39' Luka Zahovič), Kamil Grosicki (81' Mateusz Łęgowski), Pontus Almqvist (59' Alexander Gorgon)

Czy Pogoń Szczecin awansuje w tym sezonie do europejskich pucharów?