Skuteczny pościg Realu Madryt. Rezerwowi odmienili mecz w Pucharze Króla

Z niemałych opresji wyszedł w czwartkowy wieczór Real Madryt. Przegrywał z Villarrealem różnicą dwóch goli, ale w drugiej połowie zagrał zdecydowanie lepiej i ostatecznie triumfował 3:2. Spotkanie odmienił rezerwowy Dani Ceballos.

Tomasz Galiński
Vinicius Junior Getty Images / David S. Bustamante/Soccrates / Vinicius Junior
Po beznadziejnym meczu z Barceloną w Superpucharze Hiszpanii piłkarze Realu Madryt poprawili nieco nastroje swoich kibiców. I choć do przerwy spisywali się beznadziejnie w starciu z Villarreal w 1/8 finału Pucharu Króla, przegrywali 0:2, to po przerwie powstali niczym feniks z popiołów i odwrócili wynik o 180 stopni, meldując się w kolejnej rundzie.

Robotę zrobili rezerwowi. Królewscy zaczęli grać dopiero, gdy na boisko weszli Marco Asensio i Dani Ceballos, a szczególnie ten drugi zrobił nieprawdopodobną różnicę. Asystował przy pierwszym golu, dośrodkowywał piłkę w pole karne przy drugim, aż wreszcie sam trafił do siatki, ustalając wynik na 2:3 w samej końcówce.

Ale do 56. minuty przyjezdnym nic się nie układało. Wyglądało to na kolejny bezbarwny mecz ekipy Carlo Ancelottiego. Rywale byli zespołem lepszym pod każdym względem.

Zaledwie trzy minuty i czternaście sekund utrzymywał się bezbramkowy remis. Wtedy to defensywa gości dała się zaskoczyć po aucie. Klasowe było tu odegranie Gerarda Moreno, idealne, na jeden kontakt do Etienne Capoue, a później Francuz popisał się kapitalnym uderzeniem przy dalszym słupku. Gerard Moreno był absolutnie kluczowy w ekipie gospodarzy. To jego znakomite prostopadłe podanie do Samuela Chukwueze w końcówce pierwszej połowy przyniosło drugiego gola. Nigeryjczyk znalazł się w sytuacji sam na sam z Thibaut Courtois i po prostu dokonał egzekucji z kilku metrów.

Często jest tak, że gol w końcówce pierwszej połowy działa na psychikę jednych i drugich. Teraz było zupełnie odwrotnie. Dwubramkowe prowadzenie i kiepska gra Realu prawdopodobnie uśpiła zespół gospodarzy. Królewscy choćby w poprzednim sezonie niejednokrotnie pokazali, że nawet w tragicznej sytuacji potrafią się podnieść i nigdy nie można ich lekceważyć. Teraz się to sprawdziło. To Real melduje się w ćwierćfinale.

Villarreal CF - Real Madryt 2:3 (2:0)
1:0 Etienne Capoue 4'
2:0 Samuel Chukwueze 42'
2:1 Vinicius Junior 57'
2:2 Eder Militao 69'
2:3 Dani Ceballos 86'

Villarreal: Filip Jorgensen - Juan Foyth (52' Aissa Mandi), Raul Albiol (46' Jorge Cuenca), Pau Torres, Alberto Moreno - Etienne Capoue, Dani Parejo, Alex Baena - Samuel Chukwueze, Gerard Moreno, Yeremy Pino (68' Jose Luis Morales).

Real: Thibaut Courtois - Nacho, Eder Militao, Antonio Ruediger, Ferland Mendy - Fede Valverde, Eduardo Camavinga, Toni Kroos (56' Dani Ceballos) - Rodrygo (56' Marco Asensio), Karim Benzema, Vinicius Junior.

Żółte kartki: Jesus Gil Manzano.

Sędzia: Capoue, Pepe Reina, Alex Baena, Pau Torres, Parejo (Villarreal) oraz Camavinga, Valverde, Vinicius, Ruediger (Real).