Raków Częstochowa wygrał z liderem ukraińskiej ekstraklasy

Raków Częstochowa w wysokiej formie tuż przed startem rundy wiosennej. Wicemistrz Polski pokonał w meczu sparingowym SK Dnipro-1 Dniepropietrowsk 3:1.

Szymon Mierzyński
piłkarze Rakowa Częstochowa WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: piłkarze Rakowa Częstochowa
Podopieczni Marka Papszuna mierzyli się z liderem ukraińskiej ekstraklasy, więc poprzeczka była zawieszona wysoko. Mimo to pokazali sporo dobrego futbolu i osiągnęli bardzo korzystny rezultat.

Wynik już w 2. minucie otworzył Patryk Kun, który sfinalizował akcję przeprowadzoną z Ivim Lopezem.

Następne gole padły dopiero w drugiej połowie. W 63. minucie Lopez wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Vladislavsie Gutkovskisie. Później Ukraińcy złapali kontakt za sprawą precyzyjnego strzału Wiaczesława Tankowskiego, jednak ostatnie słowo należało do częstochowian. Po dośrodkowaniu Marcina Cebuli z rzutu rożnego, skutecznie główkował Tomas Petrasek.

Raków wygrał 3:1 i zaliczył bardzo udaną próbę generalną przed startem rundy wiosennej. Podopieczni Marka Papszuna kończą zgrupowanie w tureckim Belek i jeszcze w piątek powrócą do kraju.

Batalię o stawkę zespół z Częstochowy rozpocznie w sobotę 28 stycznia o godz. 15.00, gdy w ramach 18. kolejki PKO Ekstraklasy zagra na wyjeździe z Wartą Poznań.

Aktualnie Raków zajmuje 1. miejsce w tabeli z dorobkiem 41 pkt. (ma 9 "oczek" przewagi nad Legią Warszawa).

Raków Częstochowa - SK Dnipro-1 Dniepropietrowsk 3:1 (1:0)
1:0 - Patryk Kun 2'
2:0 - Ivi Lopez (k.) 63'
2:1 - Wiaczesław Tankowski 72'
3:1 - Tomas Petrasek 79'

Skład Rakowa Częstochowa: Vladan Kovacević - Stratos Svarnas, Tomas Petrasek, Milan Rundić, Fran Tudor, Gustav Breggren (46' Władysław Koczergin), Giannis Papanikolaou (72' Ben Lederman), Patryk Kun, Bartosz Nowak (46' Olivier Sukiennicki), Vladislavs Gutkovskis (72' Sebastian Musiolik), Ivi Lopez (72' Jean Carlos Silva).

Czy Raków Częstochowa wywalczy mistrzostwo Polski?