Wymiana ciosów w ostatnim sparingu Legii Warszawa

W zakończonym remisem 2:2 meczu Legii Warszawa z 1.FC Magdeburg oba zespoły były na prowadzeniu. Klub z PKO Ekstraklasy nacieszył się nim przez zaledwie cztery minuty, a jego przeciwnik z 2. Bundesligi przez minutę.

Carlitos WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Carlitos
Legia wyszła na boisko w składzie podobnym do tego, który rozpocznie rundę wiosenną w PKO Ekstraklasie. Kosta Runjaić wystawił między innymi Maika Nawrockiego, Pawła Wszołka, Bartosza Kapustkę czy Carlitosa. Drużyna Niemca spróbuje naciskać na Raków Częstochowa w rywalizacji o mistrzostwo Polski, a także jest jednym z dwóch największych kandydatów do zdobycia Fortuna Pucharu Polski.

Legia zmierzyła się z zespołem z 2. Bundesligi przy Łazienkowskiej, a przedligową próbę generalną mogli zobaczyć z trybun karnetowicze.

Ciekawie było już w pierwszym kwadransie meczu. Carlitos w 7. minucie zdobył prowadzenie dla Legii strzałem po dośrodkowaniu Filipa Mladenovicia. Gospodarze nie nacieszyli się długo zaliczką, którą w 11. minucie odebrał uderzeniem na 1:1 Luc Castaignos.

Generalnie pierwsza połowa była wyrównana, a liczba sytuacji podbramkowych po obu stronach boiska była podobna. W drugim kwadransie doszło do jeszcze jednej wymiany ciosów. Najskuteczniejszy spośród Legionistów pozostał Carlitos, którego drugi gol na 2:2 padł zaledwie minutę po objęciu prowadzenia przez 1.FC Magdeburg.

Legia odniosła pięć wygranych w okresie przygotowań z GKS-em Tychy, Motorem Lublin, Ruchem Chorzów, Chemnitzer FC i Cukarickami Belgrad. Do tego zremisowała z Sabail FK, Mezokovesd-Zsory SE i w piątek 2:2 z 1.FC Magdeburg.

Legia Warszawa - 1.FC Magdeburg 2:2 (2:2)
1:0 - Carlitos 7'
1:1 - Luc Castaignos 11'
1:2 - Tatsuya Ito 28'
2:2 - Carlitos 29'

Legia: Kacper Tobiasz – Maik Nawrocki, Rafał Augustyniak, Yuri Ribeiro, Paweł Wszołek, Bartosz Slisz, Josue (80' Patryk Sokołowski), Bartosz Kapustka, Filip Mladenović, Maciej Rosołek (46' Ernest Muci), Carlitos (75' Robert Pich)

Czy Legia Warszawa zakończy sezon z minimum jednym trofeum?