Istotna wygrana West Hamu United. Klub Łukasza Fabiańskiego ewakuuje się

West Ham United pokonał 2:0 Everton. Łukasz Fabiański zachował czyste konto, a jego drużyna opuściła strefę spadkową Premier League. Po komplet punktów sięgnął również zespół Matty'ego Casha.

Łukasz Fabiański Getty Images / James Gill - Danehouse / Na zdjęciu: Łukasz Fabiański
West Ham United przygotowuje się do wznowienia rywalizacji w Lidze Konferencji Europy. Półfinalista poprzedniej edycji Ligi Europy jest kandydatem do zwycięstwa w trzecim pod względem prestiżu europejskim pucharze. Londyńczycy mają zarazem zmartwienia w Premier League, a starcie z towarzyszącym im w strefie spadkowej Evertonem miało duże znaczenie w kontekście walki o utrzymanie. Najważniejszym piłkarzem w pierwszej połowie był Jarrod Bowen, którego strzały dały West Hamowi zwycięstwo 2:0.

Konfrontacja Southampton FC z Aston Villą była spotkaniem macierzystego z obecnym klubem Jan Bednarka. Obrońca przeniósł się do zespołu z Birmingham ponad pół roku temu na zasadzie wypożyczenia. Przeciwko gospodarzom zagrać jednak nie mógł. Southampton to obecnie kandydat do spadku, a Aston Villa przesunęła się z niebezpiecznego rejonu tabeli w pobliże jej górnej połowy. Goście wygrali 1:0 dzięki bramce Olliego Watkinsa w 77. minucie, a Matty Cash był zmiennikiem w 81. minucie.

Brighton and Hove Albion musi niezmiennie radzić sobie bez powracającego do formy po poważnej kontuzji Jakuba Modera. Drużyna z wybrzeża walczyła o 10. w sezonie Premier League zwycięstwo na King Power Stadium. Gospodarze - Leicester City zostali pokonani w czterech ostatnich meczach o punkty. Oba zespoły były w tym meczu na prowadzeniu, ale utrzymać go nie potrafił żaden z nich. Strzał Evana Fergusona z Brighton w 88. minucie zdecydował o remisie 2:2.

Bournemouth kontra Nottingham Forest to starcie klubów, które powróciły do Premier League i nie zamierzają ponownie żegnać się z elitą. Gospodarze mieli za sobą cztery porażki, przez co ich przewaga nad strefą spadkową stopniała do zaledwie jednego punktu. Zdecydowanie lepiej wiodło się ostatnio Nottingham Forest, które oddaliło się od dna tabeli. Bournemouth zagrało z mocnym postanowieniem przełamania się i po pierwszej połowie prowadziło 1:0. Nottingham doprowadziło do remisu 1:1 po przerwie.

21. kolejka Premier League:

West Ham United - Everton 2:0 (2:0)
1:0 - Jarrod Bowen 34'
2:0 - Jarrod Bowen 42'

Southampton FC - Aston Villa 0:1 (0:0)
0:1 - Ollie Watkins 77'

Leicester City - Brighton and Hove Albion 2:2 (1:1)
0:1 - Kaoru Mitoma 27'
1:1 - Marc Albrighton 38'
2:1 - Harvey Barnes 63'
2:2 - Evan Ferguson 88'

AFC Bournemouth - Nottingham Forest 1:1 (1:0) 1:0 - Jaidon Anthony 28' 1:1 - Sam Surridge 83'