Szybkie ataki bronią AS Romy na klub Polaków

AS Roma konsekwentnie punktuje po przerwie mundialowej. Z Nicolą Zalewskim w podstawowym składzie zwyciężyła 2:0 ze Spezią Calcio, w której zagrali Bartłomiej Drągowski oraz Arkadiusz Reca.

Na zdjęciu od prawej: Nicola Zalewski PAP/EPA / FABIO FAGIOLINI / Na zdjęciu od prawej: Nicola Zalewski
Spezia miała za sobą pracowity środek tygodnia. Drużyna z Ligurii wpadła pod "koła" ofensywy Atalanty, a porażka 2:5 doprowadziła do pożegnania z Pucharem Włoch. Spezia źle wystartowała i choć później dwa razy zdobywała gola kontaktowego, to nie potrafiła doprowadzić do remisu. W niedzielę powróciła na własny stadion i zagrała z zespołem, którego specjalnością stały się niższe, regularne zwycięstwa.

Pełny tydzień przygotowań do meczu był atutem Giallorossich. AS Roma niebawem również będzie mieć kalendarz napakowany meczami, ponieważ przygotowuje się do powrotu do Ligi Europy. Po przerwie mundialowej jest niepokonana i poza odniesieniem czterech zwycięstw, zremisowała w jednym spotkaniu.

W kadrach obu klubów jest pięciu Polaków, z których czterech miało możliwość zagrania w niedzielnym meczu. Po stronie Spezii wystąpili od pierwszego gwizdka Bartłomiej Drągowski i Arkadiusz Reca, a w AS Romie zagrał Nicola Zalewski. Na ławce rezerwowych gospodarzy pozostał Szymon Żurkowski.

Spezia odpierała ataki rzymian przez 45 minut. Jedna z szybkich akcji w pierwszej połowie pozwoliła zespołowi Jose Mourinho zdobyć prowadzenie 1:0. Do ataku zebrali się Paulo Dybala i Stephan El Shaarawy. Ten drugi pokonał Drągowskiego płaskim strzałem z czystej pozycji po podaniu Argentyńczyka.

Także Paulo Dybala asystował przy golu na 2:0 w 49. minucie, ale cały splendor po lądowaniu piłki w bramce należał się Tammy'emu Abrahamowi. Anglik przepuścił futbolówkę między nogami dwóch przeciwników w jednym rajdzie, a jednym z nich był Bartłomiej Drągowski.

Spezia Calcio - AS Roma 0:2 (0:1)
0:1 - Stephan El Shaarawy 45'
0:2 - Tammy Abraham 49'

Spezia: Bartłomiej Drągowski - Kelvin Amian, Mattia Caldara, Petko Hristow (46' Salvatore Esposito) - Erik Holm (13' Salva Ferrer), Mehdi Bourabia (55' Wiktor Kowałenko), Ethan Ampadu, Kevin Agudelo, Arkadiusz Reca (80' Joao Moutinho) - Emmanuel Gyasi, Daniele Verde (46' Daniel Maldini)

Roma: Rui Patricio - Gianluca Mancini, Chris Smalling, Roger Ibanez - Zeki Celik, Bryan Cristante (90' Mady Camara), Nemanja Matić, Nicola Zalewski - Paulo Dybala (85' Andrea Belotti), Stephan El Shaarawy (71' Edoardo Bove) - Tammy Abraham (90' Ola Solbakken)

Żółte kartki: Bourabia, Caldara, Reca (Spezia) oraz Celik (Roma)

Sędzia: Simone Sozza