Puchar Ligi: Newcastle United bliżej finału, Jan Bednarek wrócił do składu Southampton

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Nathan Stirk / Na zdjęciu: radość piłkarzy Newcastle United
Getty Images / Nathan Stirk / Na zdjęciu: radość piłkarzy Newcastle United

Newcastle United blisko udziału w finale Pucharu Ligi Angielskiej. Drużyna Eddiego Howe'a pokonała na wyjeździe Southampton FC 1:0.

Decydujący gol padł w 73. minucie. Alexander Isak, który wszedł na boisko w drugiej połowie, wykorzystał bierną postawę defensywy gospodarzy, przedarł się prawym skrzydłem i dośrodkował do niepilnowanego na 4. metrze Joelintona, a ten z łatwością wpakował piłkę do siatki.

"Święci" mogli wyrównać bardzo szybko, bo w zamieszaniu Nicka Pope'a pokonał Adam Armstrong. Gola jednak nie uznano, gdyż strzelec zagrał ręką, co wychwycono podczas wideo weryfikacji.

W końcówce miejscowym było już bardzo trudno. Od 86. minuty grali w osłabieniu. Powodem była druga żółta, a w konsekwencji czerwona kartka, jaką zobaczył Duje Caleta-Car.

We wtorek po raz pierwszy od powrotu z wypożyczenia do Aston Villi, w kadrze Southampton pojawił się Jan Bednarek. Polaka nie zobaczyliśmy w podstawowym składzie, ale wszedł na boisko w 88. minucie za Kyle'a Walkera-Petersa.

Newcastle United wygrało 1:0 i przed rewanżem, który odbędzie się 31 stycznia na St. James' Park jest w znacznie lepszej sytuacji.

W drugim półfinale Pucharu Ligi Angielskiej Nottingham Forest zmierzy się z Manchesterem United.

Southampton FC - Newcastle United 0:1 (0:0) 0:1 - Joelinton 73'

Czytaj także: Koniec epoki w KGHM Zagłębiu Lubin. Odchodzi były piłkarz i dyrektor sportowy Oficjalnie: z Legii Warszawa do Warty Poznań. Nowy-stary dyrektor przy Drodze Dębińskiej

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Która drużyna zagra w finale Pucharu Ligi Angielskiej?