Trzeci półfinalista rozgrywek o Puchar Króla. Ubiegłoroczny finalista za burtą!

Coraz mniej niewiadomych w Pucharze Króla. Kolejną drużyną, która znalazła się w półfinale jest Athletic. Zespół z Bilbao pokonał na boisku rywala Valencię 3:1.

Michał Piegza
piłkarze Athletic Bilbao PAP/EPA / BIEL ALINO / Na zdjęciu: piłkarze Athletic Bilbao
Do FC Barcelony i Osasuny Pampeluna, które w środę awansowały do półfinału rozgrywek o Puchar Króla, w czwartek dołączył Athletic.

Zespół z Bilbao gościł na boisku ubiegłorocznego finalisty Copa del Rey, Valencii. Athletic otworzył wynik w 35. minucie, kiedy bramkę zdobył Iker Muniain.

Sporo działo się w końcówce 1. połowy. Najpierw piłkę we własnej bramce umieścił Oscar de Marcos, ale chwilę później Nico Williams dał ponowne prowadzenie przyjezdnym.

Po zmianie stron Valencia bezskutecznie starała się sforsować defensywie Athletiku. W 74. minucie sędzia podyktował dla gości rzut karny. Wcześniej w polu karnym sfaulowany został Inaki Williams, a sędzia decyzję podjął po analizie VAR. "Jedenastkę" wykorzystał Mikel Vesga. Po tym ciosie gracze z Walencji nie byli w stanie odrobić dwubramkowych strat.

Valencia CF - Athletic Bilbao 1:3 (1:2)
0:1 - Muniain 35'
1:1 - de Marcos (sam.) 43'
1:2 - N. Williams 45'
1:3 - Vesga (k.) 74'