Puchar Anglii: Niespodzianka w Londynie. Konieczne będą powtórki meczów

Fulham dobrze spisuje się w tym sezonie w Premier League, ale Puchar Anglii to zupełnie inna historia. Po remisie u siebie z Sunderlandem konieczny będzie drugi mecz. Awans uzyskał za to Southampton, choć bez udziału Jana Bednarka.

Tomasz Galiński
Piłkarze Blackburn Rovers Getty Images / David Horton - CameraSport / Na zdjęciu: Piłkarze Blackburn Rovers.
Odpadnięcie Fulham FC byłoby sporą niespodzianką. Zanosiło się na nią w meczu z Sunderlandem, ale gol Toma Cairneya w drugiej połowie sprawił, że gospodarze jeszcze nie odpadli. Puchar Anglii ma to do siebie, że w przypadku remisu nie gra się dogrywki, tylko konieczna jest powtórka spotkania na terenie rywala.

Takich powtórek będzie sporo, bo aż pięć spotkań zakończyło się remisem. W doliczonym czasie gry awans wymknął się z rąk Blackburn Rovers, a jedyny mecz bez choćby jednego gola to starcie Ipswich Town z Burnley FC. Jest to o tyle zaskakujące, że goście to zdecydowany lider Championship.

Do kolejnej rundy awansował m.in. Southampton, ale drużynie nie mógł pomóc Jan Bednarek, który wcześniej rozegrał już mecz w tych rozgrywkach w barwach Aston Villi.

Prawdziwe lanie dostał West Bromwich Albion, który przegrał aż 0:3 z Bristol City.

2:2 Harry Clifton 67'

Blackburn Rovers - Birmingham City 2:2 (1:1)
0:1 Reda Khadra 3'
1:1 Bradley Dack 33'
2:1 Joe Rankin-Costello 46'
2:2 Jordan James 90+1'

Sheffield Wednesday - Fleetwood Town 1:1 (0:0)
0:1 Promise Omochere 52'
1:1 Josh Earl (s.) 71'

Bristol City - West Bromwich Albion 3:0 (2:0)
1:0 Samuel Bell 12'
2:0 Alex Scott 28'
3:0 Samuel Bell 48'

Fulham FC - Sunderland AFC 1:1 (0:1)
0:1 Jack Clarke 6'
1:1 Tom Cairney 61'

Oskar Zawada podbija Australię. Kolejna bramka polskiego napastnika (WIDEO)
Polski napastnik na wylocie z MLS. Może rozglądać się za nowym pracodawcą

Oglądaj rozgrywki Pucharu Anglii na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)