Kolejna przegrana drużyny Helika. Spadek coraz bardziej realny

Michał Helik rozegrał pełne 90 minut, a Huddersfield przegrało na wyjeździe z Coventry City 0:2. Zespół Polaka ugrzązł w strefie spadkowej i jego sytuacja robi się coraz trudniejsza.

Tomasz Galiński
Michał Helik Getty Images / John Early / Na zdjęciu: Michał Helik
Dla Michała Helika był to dwudziesty mecz w tym sezonie na zapleczu angielskiej ekstraklasy. Huddersfield Town przegrało jednak po raz kolejny i do bezpiecznej strefy traci trzy punkty, choć ma o jeden mecz rozegrany mniej niż 21. zespół w tabeli.

Kluczowa dla losów spotkania okazała się druga połowa, gdy gospodarze zadali decydujące ciosy. Najpierw swojego piątego gola w trwającej kampanii strzelił Gustavo Hamer, a niespełna dwadzieścia minut później prowadzenie podwyższył Kasey Palmer.

Helik rozegrał pełne spotkanie i został ukarany żółtą kartką.

Oczywiście trudno w tym momencie wyrokować, jaka będzie przyszłość Huddersfield. Do końca sezonu pozostało jeszcze mnóstwo meczów i każdy scenariusz jest możliwy.

Coventry City - Huddersfield Town 2:0 (0:0)
1:0 Gustavo Hamer 53'
2:0 Kasey Palmer 71'