Kapitalny przerzut Krychowiaka! Wypracował decydującego gola [WIDEO]

Wystarczyła zmiana selekcjonera reprezentacji Polski i Grzegorz Krychowiak poprawił swoje statystyki. Pomocnik Al Shabab asystował przy jednej z bramek w wygranym 2:1 meczu z Al Taee.

Rafał Szymański
asysta Krychowiaka YouTube / Saudi Pro League / Na zdjęciu: asysta Krychowiaka
Piątkowy mecz był bardzo wyrównany, ale gospodarze w dziewiątej minucie wyprowadzili kontratak, po którym padła pierwsza bramka. Amir Sayoud stanął oko w oko z bramkarzem i pewnym strzałem wpisał się na listę strzelców.

Na odpowiedź Al Shabab nie trzeba było czekać, bo w 18. minucie po raz pierwszy do siatki trafił Carlos Carvalho. Brazylijczyk popisał się efektownym strzałem głową po centrze z lewej strony boiska.

Losy spotkania rozstrzygnęły się w pierwszej połowie. W 38. minucie Grzegorz Krychowiak odnalazł się przed pole karnym i fantastycznie przerzucił ciężar gry na lewą stronę. Piłka trafiła wręcz idealnie na głowę Carvalho, który ponownie pokonał golkipera zespołu Al Taee.

Krychowiak miał duży udział w zwycięstwie z rywalem niżej notowanym w tabeli ligi saudyjskiej. Dorobek reprezentanta Polski w trwającym sezonie to 14 rozegranych spotkań, dwa trafienia oraz asysta. Jego Al Shabab plasuje się w tym momencie na trzeciej pozycji w stawce.

Al Taee - Al Shabab 1:2 (1:2)
1:0 - Amir Sayoud 9'
1:1 - Carlos Carvalho 18'
1:2 - Carlos Carvalho 38'

Asysta Grzegorza Krychowiaka (od 2:42):

Show Brazylijczyków uszczęśliwił Manchester United!