Zwroty akcji w meczach Serie A. Atalanta nie hamuje

Atalanta i Inter Mediolan zwyciężyli w sobotnich meczach ligi włoskiej. W dwóch spotkaniach doszło do wyraźnej zmiany wyniku.

Lautaro Martinez PAP/EPA / SIMONE VENEZIA / Na zdjęciu: Lautaro Martinez
Sobotnie granie w lidze włoskiej rozpoczęło się w Empoli. Niepokonani od sześciu kolejek gospodarze są w wysokiej formie, a ostatnio sprawili niespodziankę i zwyciężyli 1:0 z Interem Mediolan. Przeciwnikiem zespołu Sebastiana Walukiewicza był klub Karola Linettego. Dla Torino FC była to druga z rzędu konfrontacja w Toskanii, a poprzednia z Fiorentiną zakończyła się wynikiem 1:0. Tak gospodarze, jak i goście mieli więc powody do optymizmu przed wyjściem na boisko.

Konfrontacja miała ciekawy przebieg i zdecydowanie większy niedosyt odczuwają po niej piłkarze Empoli. Jeszcze w 80. minucie byli oni na prowadzeniu 2:0, a mimo to nie zwyciężyli. Przebojowy pościg Torino FC pozwolił na doprowadzenie do remisu 2:2. Do bramki gospodarzy strzelali Samuele Ricci oraz Antonio Sanabria. Nie było już wtedy na boisku zmienionego w przerwie Karola Linettego, a Sebastian Walukiewicz pozostał przez 90 minut na ławce rezerwowych.

Interowi bardzo daleko do odzyskania mistrzostwa Włoch, ponieważ znajduje się w tabeli wyraźnie za Napoli. Jego konfrontacja z Cremonese była meczem dwóch zespołów, które jako jedyne poradziły sobie w tym sezonie z liderem Serie A na krajowym podwórku. Inter wygrał z Napoli w lidze, a Cremonese sensacyjnie wyeliminowało Azzurrich z Pucharu Włoch.

Cremonese co prawda wyszło na prowadzenie, ale nawet nie zapunktowało. Najważniejszym piłkarzem tego spotkania był Lautaro Martinez, którego dwa uderzenia pozwoliły odwrócić wynik. Inter uniknął potknięcia i zwyciężył z beniaminkiem 2:1.

Skuteczność Atalanty robiła ostatnio duże wrażenie. Podopieczni Gian Piero Gasperiniego strzelili 20 goli w pięciu meczach po przerwie mundialowej. W trzech zwyciężyli, ale że ich obrona również potrafi przeciekać, to w dwóch stanęło na remisie. Przeciwnikiem Neroblu była UC Sampdoria, która z każdym tygodniem przybliża się do pożegnania z włoską elitą.

Atalanta potrzebowała nieco ponad 40 minut na zdobycie prowadzenia strzałem Joakima Maehle. Swojego gola dorzucił walczący o pierwsze miejsce w klasyfikacji strzelców Ademola Lookman i mecz zakończył się wynikiem 2:0.