Klubowe Mistrzostwa Świata rozpoczęte. Jednostronny mecz na inaugurację

W środę rozpoczęły się Klubowe Mistrzostwa Świata - FIFA Club World Cup Maroko 2022. W inauguracyjnym pojedynku Al Ahli pokonało Auckland City 3:0 i zagra w ćwierćfinale. Egipski zespół to potencjalny rywal Realu Madryt, który czeka w półfinale.

Jakub Fordon
piłkarze Al Ahly FC Getty Images / Ayman Aref/NurPhoto / Na zdjęciu: piłkarze Al Ahly FC
Jak co roku nie mogło zabraknąć FIFA Club World Cup. To turniej, w którym rywalizują zwycięskie kluby międzynarodowych rozgrywek na sześciu kontynentach. Ponadto oczywiście nie może zabraknąć także przedstawiciela gospodarzy. W tym roku impreza odbywa się w Maroko. Termin z końcówki 2022 roku przeniesiono na początek 2023 z uwagi na mistrzostwa świata w Katarze.

Rywalizacja rozpoczęła się w środę, 1 lutego meczem 1/8 finału. Pierwszym, a zarazem jedynym, bowiem kolejne spotkania rozegrane zostaną już w ramach ćwierćfinałów. W półfinale czekają już Real Madryt i Flamengo Rio de Janeiro - dwie najbardziej uprzywilejowane ekipy.

O awans do ćwierćfinału musiały walczyć drużyny z Egiptu i Australii. Mowa o odpowiednio Al Ahly FC i Auckland City. Faworytem tego starcia była pierwsza z wymienionych ekip.

I to było widać od samego początku. Egipski zespół już w szóstej minucie mógł objąć prowadzenie, ale niecelnie uderzał Mohamed Sherif. Al Ahly robiło co mogło, aby zejść na przerwę z prowadzeniem. Ostatecznie udało im się dopiąć swego w doliczonym czasie gry. Bramkę na 1:0 zdobył Hussein El Shahat, który popisał się znakomitym strzałem zza pola karnego.

Sherif wykorzystał trzecią dogodną sytuację na zdobycie bramki i w 56. minucie podwyższył prowadzenie swojej drużyny. Prowadzący zespół napierał do samego końca i to przyniosło efekt. Rezerwowy Ahmed Abdelkader na cztery minuty przed końcem regulaminowego czasu gry ustalił wynik meczu.

W samej końcówce nerwów na wodzy nie utrzymał Adam Mitchell. Obrońca otrzymał bezpośrednią czerwoną kartkę za brzydki faul. Co ciekawe, było to jedyne upomnienie w tym pojedynku.

O awans do półfinału Al Ahly powalczy z amerykańskim Seattle Sounders. Na zwycięzcę tego pojedynku czeka Real Madryt.

Al Ahly FC - Auckland City 3:0 (1:0)
1:0 - Hussein El Shahat 45+2'
2:0 - Mohamed Sherif 56'
3:0 - Percy Tau 86'

Przypominamy, że wszystkie mecze Klubowych Mistrzostw Świata 2022 transmitowane są na Canal+ i Canal+ online. Plan transmisji dostępny TUTAJ.