Spore wzmocnienie Jagiellonii. Reprezentant Czech zagra w Ekstraklasie

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Tomasz Fijałkowski / Na zdjęciu: drużyna Jagiellonii Białystok
WP SportoweFakty / Tomasz Fijałkowski / Na zdjęciu: drużyna Jagiellonii Białystok
zdjęcie autora artykułu

W środę WP SportoweFakty informowały, że nowym piłkarzem Jagiellonii Białystok może zostać Michal Sacek. Dzień później klub poinformował o podpisaniu kontraktu z czeskim zawodnikiem.

Na antenie Canal+ we wtorkowym wieczorze Łukasz Masłowski mówił, iż Jagiellonia Białystok planuje jeszcze jeden transfer przed zamknięciem zimowego okna transferowego. WP SportoweFakty ustaliły, że plotki dotyczące Michala Sacka były trafne.

W czwartek oficjalnie Jagiellonia poinformowała, że nowym zawodnikiem został Sacek, będący wcześniej piłkarzem Sparty Pragi. Czech bez problemu dogadał się ws. kontraktu z Jagą, jednak negocjacje przedłużały się z powodu niezgodności co do kwoty transferu.

Ostatecznie oba kluby osiągnęły porozumienie. Tym samym 26-latek przeniósł się do Polski w ramach transferu definitywnego. Jego kontrakt z klubem z Białegostoku będzie obowiązywał do 30 czerwca 2025 roku.

Dla środkowego pomocnika, który miał okazję zadebiutować w reprezentacji Czech to pierwszy zagraniczny klub. Dotychczas przez 10 lat reprezentował barwy Sparty, jednak w ostatnim czasie stracił miejsce w podstawowym składzie. To spowodowało, że zmuszony był on opuścić czeską drużynę.

Jagiellonia na obecny moment broni się przed spadkiem. Klub z Białegostoku ma tylko dwa punkty więcej od znajdującego się w strefie spadkowej Piasta Gliwice.

Przeczytaj także: Niedoszła gwiazda opuściła Cracovię Klubowe Mistrzostwa Świata rozpoczęte. Jednostronny mecz na inaugurację

ZOBACZ WIDEO: To byłby ciekawy powrót do Polski. "W grę wchodzą dwa kluby"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty