Zmiana warty na podium Premier League. Zespół Fabiańskiego zatrzymał Newcastle

Niespodziewane potknięcie zaliczyło Newcastle United w 22. kolejce Premier League. "Sroki" musiały zadowolić się remisem 1:1 z West Ham United Łukasza Fabiańskiego.

Rafał Szymański
Łukasz Fabiański łapiący piłkę podczas meczu Newcastle United - West Ham United Getty Images / Serena Taylor/Newcastle United / Na zdjęciu: Łukasz Fabiański łapiący piłkę podczas meczu Newcastle United - West Ham United
Piłkarze Newcastle United świętowali już po 35 sekundach od rozpoczęcia gry. Joe Willock pokonał Łukasza Fabiańskiego, jednak chwilę wcześniej jeden z jego kolegów wybiegł z piłką za linię końcową. W związku z tym arbiter anulował gola po konsultacji VAR.

"Sroki" dopięły swego w trzeciej minucie rywalizacji z West Ham United. Sean Longstaff kapitalnie podał do wychodzącego na pozycję Calluma Wilsona, a ten stanął oko w oko z Fabiańskim. Reprezentant Anglii pewnie uderzył obok interweniującego bramkarza.

Londyńczycy zdołali wyrównać wynik jeszcze w pierwszej połowie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i niewielkim zamieszaniu, pod bramką Newcastle znakomicie odnalazł się Lucas Paqueta. Strzałem z trzech metrów ofensywny pomocnik umieścił piłkę w siatce.

Nic się nie zmieniło na St. James' Park po kwadransie przerwy. Newcastle United tylko zremisowało 1:1 z West Ham United i zamieniło się w tabeli Premier League miejscami z Manchesterem United, który awansował na trzecie miejsce.

Niestety, Fabiański nie zachował czystego konta. Były reprezentant Polski rozegrał 21. spotkanie w bieżącym sezonie ligowym.

Newcastle United - West Ham United 1:1 (1:1) 1:0 - Callum Wilson 3' 1:1 - Lucas Paqueta 32'