Borussia nie sforsowała obrony Schalke. Kamiński poza kadrą meczową

Spotkanie pomiędzy Borussią M'gladbach a Schalke 04 Gelsenkirchen zakończyło się niespodziewanym rozstrzygnięciem. Miejscowi zremisowali 0:0 z czerwoną latarnią ligi.

Rafał Szymański
Mecz Borussia M'gladbach - Schalke 04 Gelsenkirchen Getty Images / Christian Verheyen / Mecz Borussia M'gladbach - Schalke 04 Gelsenkirchen
W pierwszej odsłonie stroną przeważającą była Borussia M'gladbach. Podopieczni Daniela Farke w sobotę zderzyli się ze świetnie dysponowanym bramkarzem gości, Ralfem Fahrmannem.

Ko Itakura przeprowadził indywidualną akcję w 27. minucie, uderzył z dystansu i piłka wylądowała w rękawicach golkipera Schalke 04 Gelsenkirchen. Potem Fahrmann wykazał się refleksem po próbie Kouadio Kone.

Itakura ponownie spróbował swoich sił tuż przed przerwą. Fahrmann najpierw instynktownie interweniował nogami, a później odprowadził piłkę wzrokiem po niecelnym strzale Christophera Kramera.

Przyjezdni zmarnowali natomiast swoje szanse na początku drugiej połowy. Simon Terodde i Tom Krauss mogli pluć sobie w brodę.

Walcząca o awans do europejskich pucharów Borussia M'gladbach bezbramkowo zremisowała z Schalke 04 Gelsenkirchen, które w dalszym ciągu zamyka tabelę Bundesligi. Marcin Kamiński nie znalazł się w kadrze meczowej "Die Koenigsblauen".

Borussia M'gladbach - Schalke 04 Gelsenkirchen 0:0