Jak będzie grała reprezentacja Polski pod wodzą Santosa? Człowiek z PZPN wyjaśnił

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Mateusz Wlodarczyk/NurPhoto / Na zdjęciu: Łukasz Wachowski
Getty Images / Mateusz Wlodarczyk/NurPhoto / Na zdjęciu: Łukasz Wachowski
zdjęcie autora artykułu

Sekretarz PZPN Łukasz Wachowski uchylił rąbka tajemnicy nt. systemu gry drużyny Fernando Santosa. - Raczej skłania się ku czterem obrońcom - zdradza działacz.

W programie "Loża piłkarska" na Kanale Sportowym sekretarz PZPN, Łukasz Wachowski, wypowiedział się na temat spodziewanego ustawienia taktycznego reprezentacji Polski przez selekcjonera Fernando Santosa.

- Jeśli chodzi o linię obrony, to raczej skłania się ku czterem obrońcom. Santos wielokrotnie o tym mówił, że to jest wszystko uzależnione od przeciwnika, od fazy meczu, od ułożenia się danego spotkania - przyznał Wachowski.

- Co do zasady, to ta "czwórka" z tyłu będzie wyjściowym ustawieniem. Jeśli natomiast chodzi o kwestię przejścia do pomocy i ataku, będzie to raczej dwóch napastników. Chociaż pierwszy mecz el. Euro 2024 z Czechami (24 marca - przyp. red.) jest specyficzny i selekcjoner podkreślał, że wynik zdeterminuje dalszy przebieg eliminacji  - dodał działacz PZPN.

W marcu Biało-Czerwonych czekają dwa mecze eliminacji do mistrzostw Europy 2024, które odbędą się w przyszłym roku na niemieckich boiskach. 24 marca naszym rywalem będą Czesi (spotkanie zostanie rozegrane w Pradze), a trzy dni później (27.03) Albańczycy (w Polsce, ale stadion wobec problemów technicznych na PGE Narodowym nie został jeszcze oficjalnie potwierdzony).

ZOBACZ WIDEO: Milioner zachwycił się Łodzią. "Ktoś musi powiedzieć, że Polska nie jest dzikim krajem"

Zobacz: Ale wypalił! Tak Grabara zareagował na zainteresowanie Bayernu To łączy Santosa i Lewandowskiego. Portugalczyk nie ma wątpliwości

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (1)
avatar
RomanS
6.02.2023
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Już jestem spokojny , że najważniejszy cel aby być na ME zostanie spełniony.... Trenerze masz kontrakt na cztery lata to weź zbuduj drużynę na MŚ ... na boiskach eliminacji ME między innymi. Czytaj całość