Can pozazdrościł Podolskiemu. Wyszło karykaturalnie [WIDEO]

Emre Can wykorzystał katastrofalny błąd bramkarza VfL Bochum. Po strzale gracza Borussii Dortmund z kilkudziesięciu metrów piłka zatrzepotała w siatce.

Rafał Szymański
uderzenie Emre Cana Twitter / Eleven Sports / Na zdjęciu: uderzenie Emre Cana
W 1/8 finału Pucharu Niemiec Borussia Dortmund trafiła na niżej notowane w stawce Bundesligi VfL Bochum. Podopieczni Edina Terzicia stwarzali sobie więcej sytuacji bramkowych, ale zdołali sforsować defensywę drużyny przeciwnej dopiero w końcówce pierwszej połowy.

Dortmundczycy otworzyli wynik w pierwszej minucie doliczonego czasu. W pozornie niegroźnej sytuacji bramkarz Manuel Riemann wybiegł przed pole karne i niedokładnie wybił piłkę.

Emre Can czuł pismo nosem. Reprezentant Niemiec dopadł do piłki, a następnie płasko uderzył z połowy boiska. Ugasić pożar próbował Iwan Ordeć, jednak nic nie wskórał. Po chwili piłka wylądowała w bramce, zaś Riemann był załamany.

Gospodarze wyrównali wynik w drugiej połowie, gdy Kevin Stoeger trafił z rzutu karnego. Autorem gola na 2:1 dla "BVB" był natomiast Marco Reus.

29-latek po raz kolejny udowodnił, że potrafi przymierzyć z dystansu. Co ciekawe, była to jego pierwsza bramka w sezonie 2022/23.

Gola Cana nie sposób porównać do trafienia Lukasa Podolskiego z boisk PKO Ekstraklasy. Gwiazda Górnika Zabrze zachwyciła Niemców (więcej TUTAJ).