Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

"Kłamstwem tego nie nazwę, ale nie jest to prawda". Mielcarski odpowiada PZPN

- Traktuję to jako nieprofesjonalne zachowanie - Grzegorz Mielcarski komentuje słowa Radosława Michalskiego. Członek zarządu PZPN wypowiedział się na temat ewentualnej pracy Mielcarskiego w sztabie nowego selekcjonera reprezentacji Polski.

Mateusz Skwierawski
Mateusz Skwierawski
Grzegorz Mielcarski Newspix / MARCIN SZYMCZYK/FOTOPYK / Na zdjęciu: Grzegorz Mielcarski
Grzegorz Mielcarski dobrze zna się z nowym szkoleniowcem naszej kadry. Fernando Santos trenował byłego napastnika w FC Porto i AEK-u Ateny, a obaj panowie mają kontakt do dzisiaj. Santos rozmawiał z Mielcarskim po objęciu reprezentacji i podpytywał obecnego eksperta Canal+ o kilka technicznych spraw związanych z naszą piłką.

W przestrzeni medialnej Grzegorz Mielcarski stał się naturalnym kandydatem do pracy przy reprezentacji jako "prawa ręka" selekcjonera, nie tylko z uwagi na przeszłość, ale także na znajomość języka portugalskiego. Radosław Michalski w rozmowie z "Kanałem Sportowym" wypowiedział się w tej kwestii.

Członek zarządu PZPN powiedział: - Grzegorz Mielcarski raczej nie będzie w sztabie Fernando Santosa. Oczekiwał większych kompetencji niż prezes chciał mu dać - oświadczył działacz.

ZOBACZ WIDEO: Milioner zachwycił się Łodzią. "Ktoś musi powiedzieć, że Polska nie jest dzikim krajem"

"To insynuacja" 

Mielcarskiego ta wypowiedź mocno zaskoczyła. - Dziwi mnie, że Radek zajął takie stanowisko. Nie prowadziłem rozmów z PZPN-em, nie otrzymałem od federacji żadnej oferty pracy - zapewnia nas Mielcarski.

- Temat istniał jedynie medialnie, co mnie zresztą nie dziwi - kontynuuje nasz rozmówca. - Taki trop myślenia był naturalny, wiele osób mogło tak pomyśleć z racji na moją przeszłość, znajomość języka portugalskiego i trenera - tłumaczy Mielcarski.

Były piłkarz nie rozumie, dlaczego Radosław Michalski zabrał publicznie głos w jego sprawie. - Skoro Radek wyraża się w ten sposób, to musiał mieć czyjeś pełnomocnictwo na przestawienie takiego stanowiska. Widocznie coś wie na ten temat - analizuje. - Ja traktuję to jako nieprofesjonalne zachowanie. Kłamstwem tego nie nazwę, ale nie jest to prawda. Dziwię się, że ktoś z takim doświadczeniem nie zapytał konkretnie, czy faktycznie odbyła się rozmowa pomiędzy mną a PZPN. Taki komentarz to insynuacja - tłumaczy nasz rozmówca.

Pozostaną w kontakcie

Mielcarski jest obecnie ekspertem stacji Canal+. - Nie wykonywałem żadnych ruchów, ponieważ mam szacunek do swojego pracodawcy, z którym jestem związany od lat - mówi. - Zawsze szedłem swoją drogą. Nie wpychałem się nigdzie na siłę - dodaje.

Nawet jeżeli Mielcarski nie będzie współpracował z Fernando Santosem oficjalnie, to pozostanie z selekcjonerem w kontakcie. - Mogę być dobrym duchem, czasem w czymś doradzić. Trener jest gościem w naszym kraju i chciałbym, żeby czuł się u nas jak w domu. Po ludzku trzymam za niego kciuki. Cokolwiek się wydarzy, nasze relacje nie ucierpią. Zdążyliśmy już porozmawiać, na pewno spotkamy się na kawie - komentuje.

- Nie chcę tylko, żeby wokół trenera powstawały jakieś intrygi. Dużo mówi się o dobrej komunikacji, a ta sytuacja pokazuje coś innego - zauważa były piłkarz.

Czy zatem temat współpracy Mielcarskiego z reprezentacją kategorycznie upadł? - Nie wiem - komentuje nasz rozmówca. - Nie dostałem dotąd żadnej oferty pracy - przypomina Mielcarski.

Nie będzie go w sztabie Santosa. Wiadomo, co się stało
Piłkarz Szachtara o pobycie w Polsce. "Prawie się popłakałem"

OGLĄDAJ MECZE REPREZENTACJI W PILOCIE WP

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
Komentarze (7)
 • andy_w Zgłoś komentarz
  Co za bagno...
  • Darkmaster Zgłoś komentarz
   Polskie bagno Santos będziesz żałował i szybko ucieknie
   • Wlad Zgłoś komentarz
    Michalski z Gdańska ....to wiadomo większość takich ludzi lemingów i kłamców Mafia
    • gardener Zgłoś komentarz
     Cały ten PZPN jest nieprofesjonalny. Same leśne dziady i esbeki
     • W0jtech Zgłoś komentarz
      Dziennikarze kreują rzeczywistość i napuszczają na siebie ludzi - i dzięki temu powstaje temat, którego nie powinno być ale inny dziennikarz może go opisać. Narodowe sporty Polaków to:
      Czytaj całość
      1. bicie piany 2. dmuchanie balona
      • mały w Zgłoś komentarz
       Brawo PZPN, brawo ten Pan! Kto decyduje o angażowaniu takich Radków? Panie Kulesza, oczyść tą stajnię!
       Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
       ×
       Sport na ×