Co z Piszczkiem w sztabie Santosa? Słowa Kuleszy dają do myślenia

Zatrudnienie Łukasza Piszczka w sztabie kadry Polski wcale nie jest przesądzone. - To decyzja trenera Santosa. Musi być też chęć współpracy ze strony Łukasza Piszczka - powiedział dla sport.tvp.pl prezes PZPN Cezary Kulesza.

Arkadiusz Dudziak
Arkadiusz Dudziak
Łukasz Piszczek oraz Cezary Kulesza PAP / Zbigniew Meissner oraz WP SportoweFakty/ Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Łukasz Piszczek oraz Cezary Kulesza
Zmiana na stanowisku selekcjonera reprezentacji Polski powoduje, że w kadrze będzie pracował całkowicie nowy sztab. I od początku do roli asystenta trenera była przemierzana legenda naszej kadry. Mowa o Łukaszu Piszczku, który miałby doradzać Fernando Santosowi, jednocześnie ucząc się od Portugalczyka.

Jednakże w sprawie jego zatrudnienia jeszcze nie wszystko jest przesądzone. Powiedział o tym otwarcie prezes PZPN Cezary Kulesza w rozmowie ze sport.tvp.pl.

- Tego nie wiem. To decyzja trenera Santosa. Musi być też chęć współpracy ze strony Łukasza Piszczka - wyjaśnił działacz.

ZOBACZ WIDEO: Ponad 20 milionów wyświetleń! Świat oszalał na punkcie bramki z Ekstraklasy!

Jak wyjaśnia, ew. brak Łukasza Piszczka nie zaburzy pracy naszej kadry. Przed Biało-Czerwonymi niedługo dwa bardzo ważne mecze. 24 i 27 marca podopieczni Fernando Santosa zmierzą się z Czechami oraz Albanią - najgroźniejszymi rywalami w eliminacjach do Euro 2024.

- Wiem, że Piszczek jest ambitną osobą i jeżeli dołączy do tego sztabu, to da z siebie wszystko, by naszej reprezentacji pomóc. Kiedyś trzeba zacząć pracę. Nie wykluczam, że teraz jest czas Łukasza Piszczka. Wszystko zależy od niego i trenera Santosa. Chciałbym podkreślić jeszcze jedną rzecz. Sztab, który mamy obecnie, czyli trenera ze swoimi asystentami i trenerami, jest w stanie pracować już teraz. Trener Piszczek i Kaczmarek mogą dodatkowo zostać dokooptowani do składu - przyznał Kulesza.

Czytaj więcej:
Naprawdę to powiedział. Tak zareagował na taktykę Michniewicza

OGLĄDAJ MECZE REPREZENTACJI W PILOCIE WP

Czy chciał(a)byś, aby Łukasz Piszczek dołączył do sztabu kadry Polski?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×